• BUGÜN 16/31
 • ‘İlk görüşte’ değil ‘ilk duyuşta’ aşık oldular

  February 13, 2017 | 14:47

  Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde kaldıkları huzurevinde birbirlerinin sesinden etkilenerek aşık olan görme engelli çift, 7 yıldır aşklarını ilk günkü heyecanla yaşıyor.

  Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde kaldıkları huzurevinde birbirlerinin sesinden etkilenerek aşık olan görme engelli çift, mutlu birliktelikleriyle herkese örnek oluyor.

  Huzurevinde tanışan ve birbirlerine aşık olan görme engelli Kaniye (66) ve İbrahim Yentürk (72) çifti, evliliklerinin yedinci yılını yaşıyor.

  ”Engel” tanımayan aşklarını ilk günkü heyecanla yaşayan Yentürk çifti, huzurevinde kurdukları mutlu yuvalarında birbirlerinden hiç ayrılmıyor.

  Kaniye Yentürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocukluğunda geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle görme duyusunu kaybettiğini söyledi.

  Yentürk, 2010 yılının ağustos ayında huzurevine yerleştiğini, burada kendisine “Kaniye hanım hoş geldin” diyen İbrahim Yentürk’ün sesini duyunca çok etkilendiğini anlattı.

  Eski eşinden 38 yıl önce ayrıldığını, yıllar sonra ikinci baharını yaşamak için İbrahim Yentürk’e evlilik teklifinde bulunduğunu ifade eden Yentürk, “İbrahim beyle ilk tanışmamızın ardından birlikte çay içtik ve sohbet ettik. Ben İbrahim beye ‘Senden elektrik aldım’ dedim. Sonra kendisinden de olumlu cevap alınca ‘benimle evlenir misin?’ diye sordum. O da bana ‘hay hay’ dedi ve böylece evlilik kararı almış olduk” dedi.

  Huzurevinde gerçekleştirdikleri nikah töreniyle ikinci kez dünyaevine girdiğini ve mutlu bir evlilik yaşadığını belirten Yentürk, konuşmasına şöyle devam etti:

  “İbrahim beyle evliliğimiz çok güzel sürüyor. Yedinci yılını yaşıyoruz evliliğimizin ve bir kere daha dargınlığımız olmadı, olamaz da. Bu tatlı dünyada günümüzü niye acı yapalım. Burada her günümüz güzel geçiyor. Eşim sabah erkenden kalkar ve çay yapar. Daha sonra beni uyandırır birlikte çay içeriz. Kaza namazlarımızı kıldıktan sonra sabah namazımızı kılarız. Daha sonra kahvaltı için odamızdan çıkıp yemekhaneye gideriz. Burada hep birlikte vakit geçiriyoruz ve çok mutluyuz.”

  “Evlendikten sonra yeniden doğdum”
  Geçirdiği bir kaza sonrası gözlerini kaybeden İbrahim Yentürk de ilk evliliğini 66 yaşında Kaniye Yentürk ile yaptığını söyledi.

  Evliliğinin onu hayata bağladığını ve adeta yeniden doğmuş gibi hissetmeye başladığını ifade eden Yentürk, “1966 yılında gözlerimi kaybettim ve yaşayan bir ölü olarak hayatımı sürdürdüm. Ancak 46 yıl sonra Kaniye hanımla tanışınca ben yeniden doğdum.” diye konuştu.

  Evlendikten sonra hayatının düzene girdiğini anlatan Yentürk, “Evlenmeden çok fazla sigara kullanırdım ve yalnızlığı tercih ederdim. Ancak Kaniye hanımla birlikte hayatım düzene girdi, yaşama umutlarım arttı. Eskiden uyku uyuyamazdım, yemek yiyemezdim ama artık eşimle birlikte mutlu bir hayatım var. Onu çok seviyorum.” ifadelerini kullandı.

  Kaynak: AA

  Yorum Yap