• BUGÜN 16/31
 • Ensar Yurtlarında Mezuniyet Töreni Düzenlendi

  May 16, 2018 | 18:50

  Makedonya’nın Ensar Derneği’nin kız ve erkek yurtlarında 2017-18 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni düzenlendi.

  14 Mayıs 2018 Pazartesi akşamı Ensar Erkek üniversite öğrenci yurdunda düzenlenen mezuniyet programı, MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin, T.C. Din Hizmetleri Müşaviri Murat Alkan, Ensar Derneği Başkanı Prof.Dr. Süleyman Baki, Ensar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri, Ensar Yurtları Müdürü, Yurt idaresi ve çalışanları, öğrenciler ve diğer misafirlerin katılımıyla gerçekleşti.

  Mezuniyet programında selamlama konuşması yapan Ensar Derneği Başkanı Prof.Dr. Süleyman Baki “Derneğimiz Şubat 2007’den itibaren başlatmıs olduğu yurt faaliyetinde 40 erkek 100 bayan toplamda 140 öğrenci kapasiteli Üniversite Öğrenci Yurtları’na sahiptir. İki yurt binasında çalışkan öğrencilere barınma ve eğitimlerine destek konusunda yardımcı olunmaktadır. Sıcak bir yurt ortamı sunulan öğrenciler için, öncelikle derslerini başarmak ve ülkemizi her yerde en güzel şekilde temsil etmek için güzel hasletlerle bezenmeleri, tüm insanlığa hizmet etmek için gerekli bilgi, beceri ve anlayışla mücehhez olmalarını sağlamak için gayret gösterilmektedir” dedi.

  2017-2018 eğitim ve öğretim yılında ülkemizin değişik bölgelerinden ve özellikle Doğu Makedonya ile Merkez Jupa’dan üniversite eğitimi alan ve yurtlarda kalan öğrencilerden bu yıl IX. Mezuniyet töreninde 8 erkek ve 14 kız olmak üzere 22 öğrencinin mezun olmduğunu ifade edeb Süleyman Baki, “Şu ana kadar toplamda 170’in üzerinde öğrencinin mezun olduğunu bildiren BAKİ, Öğrencilerimiz; Üsküp’te değişik üniversitelerde farklı bölümlerde (tıp, hukuk, mimarlık, öğretmenlik, eğitim, dil, edebiyat, mühendislik, ilahiyat) eğitim görmektedirler. TİKA destekli yurt faaliyetindeki Hedefimiz, yurtlarımzda kalan öğrencilerimizin derslerinde başarılı olmalarının yanısıra milli ve manevi değerlerine sahip bir gençlik olarak yetişmelerine katkı sunmaktır ve doğdukları ülkeye ve bölgeye faydalı olmalarını arzu etmekteyiz” şeklinde konuştu.

  Selamlama konuşması yapan Din Hizmetleri Müşaviri Murat Alkan, öğrencilerle bir ortamda bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, en güzel yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu söyledi ve mezun olan öğrencileri tebrik ederek başarılı, sağlıklı ve huzurlu bir hayat geçirmelerini ve daha iyi bir nesil hazırlamak için bundan sonra doğdukları bölgede el birliği ile çaba göstermeleri gerektiğini söyledi.

  Selamlama konuşması yapan MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin, öğrencilerle bir ortamda bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, en güzel yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu söyledi ve mezun olan öğrencileri tebrik ederek başarılı, sağlıklı ve huzurlu bir hayat geçirmelerini ve daha iyi bir nesil hazırlamak için bundan sonra doğdukları bölgede el birliği ile çaba göstermeleri gerektiğini belirtti.

  Mezuniyet töreninde öğrenciler tarafından hazırlanan slayt gösterisi sunuldu. Prog5ramda son olarak İlahityatçı Abdüssamet Zekiri selamla konuşması yaparak mezun olan talebelere yurtta bulundukları süre zarfında göstermiş oldukları örnek davranışlarından ve eğitim hayatlarındaki üstün başarılarından dolayı tebrik etti ve bundan sonraki yaşantılarında da sağlık mutluluk ve başarı temenni etti.

  Törende Erkek Öğrenci yurdunda düzenlenen etkinliklerde üstün başarı gösteren talebelere hediyeler verildi. Mezun olan talebelere takdir belgeleri ve kitaplardan oluşan hediye seti takdim edildi.

  2017 – 18 Eğitim yılı Ensar Erkek Üniversite Öğrenci yurdundan mezun olan talebeler:

  Yaser Yusuf – Gostivar (Vrapçişte), DişHekimliği
  Naser Yusuf – Gostivar (Vrapçişte), DişHekimliği
  Arbanİlyazi – Resne, Matematik
  SerdarBayram – Debre (Novak), Psikoloji
  HakanEmro – Debre (Novak), Sosyoloji
  İdrız İbrahim – Gostivar (Vrapçişte), Makedon Dili VeEdebşyatı
  Erkan Memedov – Ustrumca (YüksekMahalle), SınıfÖğretmenliği
  Ridvan Memedov – Ustrumca (YüksekMahalle), Sınıf Öğretmenliği

  Ensar Kız Yurdu mezunlarını verdi

  2007 yılından itibaren Kız ve Erkek üniversite öğrenci yurtlarıyla hizmet vermeye başlayan Ensar Kız Öğrenci Yurdunda 9 Mayıs 2018 Çarşamba akşamı her yıl geleneksel olarak düzenlenen “IX. Mezuniyet Töreni ve Hediyeleşme Gecesi” düzenlendi. Mezuniyet gecesinde duygularını paylaşan talebeler, “Bu bir veda değil, aslında yeni bir başlangıç. Yurtta edindiğimiz birikim ve tecrübelerimiz ileriki hayatımızda bize katkı sağlayacağına eminiz. Çünkü yurttaki farklı etkinlikler sayesinde daha bilinçli bir şekilde hayata atılmamıza katkıda bulunacaktır. Mezun talebeleri kendilerine yurt imkanı tanıyan Ensar derneği yetkililerine teşekkürü bir borç biliyoruz” ifadelerini kullandı.

  2017 – 18 Eğitim yılında Ensar Kız Üniversite Öğrenci yurdundan 14 öğrenci mezun oldu, mezun olan talebeler:

  Cansu NEHTEPAROVA ,Pehçevo (Cırnik) – Kiril ve Metodi Üniv. – Eczacılık,
  Fatmire ETEMİ, Köprülü (Slivnik) – Kiril ve Metodi Üniv. Pedagoji,
  Hedef RUŞİD, Kalkandelen – Uluslararası Balkan Ünivers. – İngiliz Dili ve Edebiyatı,
  Maide NEZİRİ, Köprülü (Buzalakova) Kiril ve Metodi Üniv. – Makedon Dili ve Edebiyatı,
  Mirela RAVMANOSKA, Debre Kiril ve Metodi Üniv. – Matematik,
  Nercivan ŞEMO, Resne (Carev Dvor) – Kiril ve Metodi Üniv. Psikoloji,
  Nurban AZİZ, Gostivar – İslami Bilimler Fakültesi -İlahiyat,
  Nyomza RAMADANİ, Kumanova – Kiril ve Metodi Üniv. Diş Hekimliği,
  Semra MEMETİ, Köprülü(Buzalakova) – Kalkandelen Devlet Üniv. – İngiliz Dili ve Edebiyatı,
  Semrane RAMANİ, Kumanova (Çerkez) – Kiril ve Metodi Üniv. Fizik,
  Songül HAMİT, Resne – Kiril ve Metodi Üniv. Türk Dili ve Edebiyatı,
  Zeynep DOMAZETOVA, Radoviş (Konçe) – Kiril ve Metodi Üniv. Türk Dili ve Edebiyatı,
  Zeynep TEKEŞANOSKA, Pirlepe (Kanatlar) – Kiril ve Metodi Üniv. İktisad.

  Yorum Yap