• BUGÜN 16/31
 • BESADER 10. Kış Kampı Mart’ta

  February 15, 2018 | 01:02

  Balkan Müslümanlarıyla Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (BESADER) her yıl düzenlemekte olduğu Balkanlı Öğrenciler Kamplarının 10. sunu bu yıl 28 Şubat- 4 Mart tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek.

  900 Balkanlı öğrenci ile 100 kadar Balkanlı misafirin katılacağı kampta; Balkanlardan ve Türkiye’den katılacak çok değerli konuşmacı ve sanatçılar öğrencileri ve katılımcıları bilgilendirecekler.

  Balkanlardan gelecek dernek-vakıf temsilcileri ve akademisyenler kendi ülkelerinin öğrencileri ile bir araya gelerek, ülkelerinin ve öğrencilerin sorunları üzerine konuşacaklar.

  Daha sonra Besader yöneticileri ile bir araya gelecek olan Balkanlı misafirler, öğrencilerin sorunlarına birlikte çözüm arayacaklar.

  Katılımcılar, sanatçıların performansı ile moral bulurlarken; öğrenciler arasında da Çeşitli spor dallarında yarışlar düzenlenecek. Şampiyon takımlara ve dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyalar verilecek.

  Kaplıca ve havuz imkânlarını bir arada bulunacağı kamp; Kızılcahamam Eliz hotel (kız öğrenciler) ve Anadolu Hotel (erkek öğrenciler) / Ankara’da gerçekleştirilecektir.

  Batı Trakya’dan da STK başkanları, eğitimci, gazeteci ve siyasetçilerin de katılacağı kamp 4 gün sürecek.

  Kampa katılacak öğrencilerin kayıtlarını her il için irtibat numaraları aşağıda verilmiş olan -il temsilcileri- tarafından alınacaktır.

   

   

   

  milletgazetesi.gr

  Yorum Yap