• BUGÜN 16/31
 • 15 Temmuz – Aklımızdan Silinmeyen Gece

  July 12, 2019 | 18:46

  Darbeyi örgütleyen Terör örgütü FETÖ, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek amacıyla vatanlarını korumak için her şeyi feda etmeye istekli masum insanların hayatını aldı. Bu terör örgütü Türkiye’de paralel bir devlet kurulması ve Türkiye’deki diğer terör örgütlerinin yardımı ile ve bazı batı ve Avrupa devletlerinin yardımı ile ordusunu ve devletteki diğer kilit kurumları yeniden harekete geçirerek darbeyi organize etti fakat başarılı olamdı.

  O gece Türk halkının yaşadığı en büyük endişe olmasına rağmen, Arnavutlar, Türkler ve Boşnaklar kısacası diğer Balkan halkları da aynı endişe ve kaygı içerisindeydiler. Türkiye’de hepimizin aile dostları var ve en önemlisi Türk halkı bizim kardeş halkımızdır. Aynı zamanda siyasi meselelerdeki en önemli müteffiklerimizden de biridir. FETÖ, PKK ve diğer terörö örgütleri, devlet içindeki diğer devletlerin ve paralel insanların yardımıyla işbirliği yaparak, kişisel kaprislerini devletin zirvesine gelmeleri için kullandılar. Kendi halkını dahi feda ederek tek bir amaçla bu darbeyi yaptılar. Ellerinden geleni  yaptılarsa da neyse ki bu planları başarılı olamadı.

  Bildiğimiz gibi, Türkiye şimdiye kadar birçok darbeyle karşılaştı ancak neyse ki 2016 darbesi başarısız oldu. Çünkü bu darbe girişimi başarılı olsaydı planın geriye kalan kısmını da faal hale getirip Türkiye devletini yok etmeye ve parçalamaya çalışacaklardı. Tüm bu plan başarılı olmuş olsaydı, meşhur terör örgütlerini finanse eden Batı ve Avrupa ülkeleri “Büyük Kürdistan” adında yeni bir devlet yaratacaklardı. Bu plan uygulanmış olsaydı, Türkiye üç bölüme ayrılırdı; çünkü Türkiye’nin coğrafi durumuna bakıldığında, bu plana dahil olduklarında Türkiye Cumhuriyeti’nin sahip olduğu doğal kaynaklardan yararlanacaklardı. Ama Allah’a şükürler olsun ki Sayın. Recep Tayyip Erdoğan ve tüm Türk halkının katkısıyla tüm bu planlar başta FETÖ örgütü olmak üzere suya düştü ve Türk halkı onlara iyi bir ders verdi. Türk halkı onlara Türk haklının aynı Osmanlı İmparatorluğu zamanında ki halk olduğunu unutturmadılar.

  Yazımın sonunda 15 Temmuz şehitlerinin tümünü saygıyla yad ediyor yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Allah bir daha böyle bir gece yaşatmasın!

  Yorum Yap