Zoran Zaev: Muhalafet Kristal Berraklığında Seçim Koşulları İstiyor

Ana muhalefet lideri Zoran Zaev, AB Komiseri Johannes Hahn ile yaptığı görüşmeden sonra basına yaptığı açıklamada Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği’nin vatandaşlara özgür iradelerini ortaya koyacak dürüst, adil ve demokratik seçimler sağlamak istediğini belirtti.

Ancak bunun için kristal berraklığında koşulların yaratılması gerektiğini savunan Zoran Zaev AB Komiseri Hahn ile yaptıkları görüşmede kendi tutumlarını dile getirdiklerini ve bu tutumların Avrupa Birliği temsilcisi tarafınca gözden geçirileceğini vurguladı.

Zaev, “Medyanın seçim sürecine katılacak tüm taraflara açık olmasının çok önemli olduğunu belirterek “seçim listelerinin yenilenmesi de bir o kadar önemlidir”, dedi.

Öğleden sonra, Johannes Hahn’ın Pırjino Anlaşması’nı imzalayan tüm liderlerle ortak bir görüşme yapması beklenilmektedir.

Hatırlanacağı üzere dün akşam Gruevski’nin istifa edeceğine ilişkin açıklamasının hemen ardından Ana muhalefet lideri Zoran Zaev, “Başbakan istifa etmekle Makedonya’da meydana gelen siyasi krizden sorumlu olduğunu kabul etti”, dedi.

Read Previous

Gaziantep İle Saraybosna Kardeş Şehir Oluyor!

Read Next

Evrendeki En Büyük Yıldız Patlaması

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *