Zdunye Derneği’nden Mustafa Atatürk İlkokulu’na donanım desteği

Gostivar’ın Zdunye Köyü’nden yurtdışına çalışmaya giden gurbetçilerin yurtdışında teşkilatlanmasıyla kurulan Zdunye Derneği ilk projesini eğitime destek vererek gerçekleştirdi.

Yeni kurulan bir dernek olan Zdunye Derneği, ilk projelerinden birini Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu’na yaptığı donanım desteği ile gerçekleştirdi.

Zdunye Derneği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlkokulun yıllarca kullanılan ve eskiyen okul tahtalarını değiştirerek eğitime bir nebze olsun yardımda bulunarak eski tahtaların yerine günümüzde sıkça kullanılmaya başlayan manyetik tahtalar hediye etti. Okul tahtaların yanı sıra ilkokulun kütüphanesine Türkçe, Arnavutça ve Makedonca kitap desteği ve yazıcı için toner ve kağıt desteğinde bulunuldu.

Zdunye Derneği’nin ve Zdnye Muhtarlığının yetkilileriyle yapılan görüşmede ilk projelerini eğitime yaparak amaçlarının gelecek olan nesillere eğitim aldıkları süreçte öğrencilerin daha rahat ve modern bir okulda eğitim almalarını olduğunu belirtildi.

Eğitime bundan sonra da destek vereceklerini ileriki dönemlerde Köyde eğitim alan üniversiteli öğrencilere de burs vermeyi planladıklarını da söyleyen dernek yetkilileri, eğitimden yanı sıra derneğin projeleri arasından Zdunye halkının daha iyi bir köy ortamında yaşamaları için çevrenin korunmasından altyapı sorunlarının giderilmesine kadar bir çok sorunu ele alıp projelendirip çözüm arayacakları ifade edildi.”

Read Previous

Ukrayna, vatandaşlarına sükunet çağrısı yaptı

Read Next

Slovenya’da son 10 yılın en büyük dış ticaret açığı