Kuzey Makedonya’da 17 Ekim’de düzenlenecek yerel seçimler kapsamında iktidar partisi SDSM ve “Belediyem için En İyisi” koalisyonu seçim kampanyasına başkent Üsküp’te sürdürdü.

SDSM Genel Başkanı ve Başbakan Zoran Zaev, Üsküp’ün Gazi Baba Belediyesi’ndeki mitingde yaptığı konuşmada, siyasi rakipleri VMRO DPMNE’nin sadece 6 belediyede kazanacağını kendilerinin ise ilk turda en az 22 belediye başkanı çıkaracağını ve sonucun 22:6 olacağını söyledi.

VMRO DPMNE’nin heykel dikme belediyecilik anlayışını eleştiren Zaev, şimdi dönemin gelişmiş Avrupa devletinin modern Avrupa belediyelerinin zamanı olduğunu belirtti.

Zaev, “Devleti ve belediyeleri ihya ediyoruz. Vatandaşın sesine kulak veriyoruz. Bugün herkes kararlı, VMRO-DPMNE aslanlar, boğalar ve salyangozlarla bitiyor. Neşeli insanların, ağaçların ve parkların, güvenli bulvarların ve sokakların, modern anaokullarında çocukların gülümsemelerinin, modern okullarda motive öğrencilerin zamanları, bunlar otantik şehir kültürünün ve Avrupa belediyelerinin zamanlarıdır.” değerlendirmesinde bulundu.

Zaev, bu belediyenin Üsküp’ün girişi, gezginlerin ve turistlerin ilk izlenimi olduğunu ve Avtokomanda’nın başkentin merkezine en yakın yerlerden biri olduğunu söyledi.

Önceki Haber

Bosna Hersek 2022’de de Eurovision’a katılmayacak

Sonraki Haber

TDP seçim kampanyasını Debreşte’de sürdürdü