Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, Ordu’nun 29. yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Başbakan Zoran Zaev, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda, “Bugün, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Ordusunun Günü, ordu mensuplarına sürekli bağlılıkları, profesyonellikleri ve toprak bütünlüğünü ve güvenliğini korumaya yönelik özverili çalışmaları için en içten şükranlarımızı ifade etmekten özellikle gurur duyduğumuz bir gün.” ifadelerini kullandı.

Zaev, “Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Ordusu, ilerici anti-faşist güçlerin yanında yer alan Halk Kurtuluş Savaşı’nın (NOV) partizan birimlerinin şanlı geleneklerine dayanarak, vatandaşlarımızın kendi devletleri için asırlık hayallerinin gerçekleşmesine özverili bir şekilde katılarak anavatanımızın bağımsızlığına kalıcı ve çarpıcı bir iz bıraktı.” değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamada, “Bu gün, biz vatandaşlar olarak, ülkemizin güvenliğine ve egemenliğine yaptıkları büyük katkı, barışı koruma misyonları, doğal afetlerde vatandaşlara yardım ve en güçlü askeri-güvenlik ittifakı olan NATO’ya katılım sürecine katkılarından dolayı tüm Ordu mensuplarına teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Başbakan Zaev Ordunun büyük katkısı adına en iyi performans koşullarının yaratılması için maaşların artırılması, yeni personel ve savaş teçhizatında sürekli iyileştirmeler yaptıklarını belirtti.

Zaev, “Hükümet adına, kendi adıma ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nin tüm vatandaşları adına, şimdiki ve gelecek nesiller için umut verici bir geleceğe yardım etmek, güvence altına almak için tüm çabalar ve özverili taahhütler için teşekkür ederiz. şimdiki ve gelecek nesiller. Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Ordu Günü Kutlu Olsun.” diye konuştu.

Önceki Haber

Karadağ’da ilk Delta varyantı vakası tespit edildi

Sonraki Haber

Bosna Hersek’e en çok yatırım komşu ülkelerden