Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, Avrupa Birliği’nin (AB) bölge ülkelerinin tüm iç sorunlarını çözmesinin beklenemeyeceğini söyledi.

Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aaleksandar Vuçiç ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’nın katılımıyla bölgesel işbirliği için “Ekonomik Forumu” düzenleniyor.

Başbakan Zaev burada yaptığı konuşmada, bölgedeki 18 milyon insanın Avrupa Birliği’nin parçası olmayı hak ettiğini söyledi.

Bölgenin temsil ettiği şeyin ancak arabağlantı yoluyla gerçekleşebileceğini ve bunun Avrupa Birliği üyeliği olduğunu söyleyen Zaev, “Avrupa Birliği üyesinden başka bir şey olamayız, ancak Avrupa Birliği’nin içerideki sorunları çözmesini bekleyemeyiz, umut ediyoruz ki AB’deki sorunları çözmenin bir yolunun bulunacağını ve ekonominin gelişimini Avrupa’da başlatacağını umuyoruz.” diye konuştu.

Etkinliğe bölgenin dört bir yanından 300’den fazla şirket temsilcisi katılıyor.

Başkent Üsküp’te düzenlenen Ekonomik Forumu’nda daha önce “Mini Schengen” olarak adlandırılan girişimin yeni ismi “Open Balkan” (Açık Balkan) olarak değiştirildi.

Önceki Haber

“Mini Schengen“in yeni ismi “Açık Balkan” oldu

Sonraki Haber

Sırp tenisçi Djokovic, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda yarı finale yükseldi