Devlet İstatistik Kurumu tarafından yapılan açıklamada, yurtdışında yaşayan vatandaşlar için açılan web siteden şu ana kadar 22 bin vatandaşın kayıt olduğu belirtildi.

Devlet İstatistik Kurumu tarafından yapılan açıklamada, yurtdışından öz kayıt sistemiyle ilgili yapılan yanlış haberler reddedildi.

Kamuoyunda öz kayıt ile ilgili spekülasyonlar ve dezenformasyonların dolaştığı belirtilen açıklamada, “Uygulamada kimlik numarası alanına 13 sıfır girilmiş olabileceği konusunda yanlış bilgi paylaşılmamasını bir kez daha duyuruyoruz. Böyle bir şey mümkün değildir ve bununla ilgili herhangi bir kanıt da yok. Halkın, uygulamanın vatandaşlar tarafından girilen veriler üzerinde herhangi bir ayarlama veya işlem yapmadığını bilmesini istiyoruz. Verilerin ve kişisel kimlik numarasının girilmesi, yasa gereği doğru ve doğrulanmış verileri girmekle yükümlü olan her bireyin sorumluluğundadır.” ifadelerine yer verildi.

Uygulamanın dünya standartları seviyesinde yapıldığının altı çizilen açıklamada, tüm vatandaşlara sorumlu olma çağrısında bulunuldu.

Önceki Haber

K. Makedonya’da 3 bin 28 sağlık çalışanı aşılandı

Sonraki Haber

Bingöl’den kalkan askeri helikopter kaza kırıma uğradı: 10 şehit