Türk Silahlı Kuvvetleri geçtiğimiz hafta gece yarısı 02.55’te başlattığı Pençe Kartal-2 Harekatı’na kararlılıkla devam ediyor. Gara’daki terör hedefleri yerle bir edilirken, terör örgütünün 13 vatandaşı şehit etmesinin ardından operasyon daha da sertleşti. Türkiye’nin sınırındaki teröristleri temizlemek için başlattığı harekat Yunanistan’ı rahatsız etti. Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias konuya ilişkin skandal açıklamalar yaptı.

YUNAN HAREKATTAN RAHATSIZ

Yunanistan, Türkiye karşıtı açıklamaları ve tavırlarına bir yenisini Dışişleri düzeyinde ekledi. Irak’ın bile şikayetçi olmadığı harekattan rahatsız olan Dendias, Pençe Kartal-2’yi ‘Yasa dışı’ olarak tanımladı.

SKANDAL SÖZLER

Dendias, isim vermeden Türkiye’yi hedef alırken, “Irak’a yönelik ‘barış misyonu’ adı altında yapılan yasa dışı operasyonları kınıyorum. Ülkeler gözdağı vermekten sakınmalı” şeklinde skandal ifadeler kullandı.

Yunanistan’ın Ermenistan ile Azerbaycan arasında yaşanan Karabağ çatışmaları sırasında PKK ile işbirliği yaptığı ortaya çıkmıştı. Ermenistan, PKK, Yunanistan ilişkisi basında yer almıştı.

Önceki Haber

Bulgaristan’da kar yağışı nedeniyle Türkiye plakalı 30 tır mahsur kaldı

Sonraki Haber

Başbakan Zaev’den “hükümet çoğunluğu” açıklaması