Yunanistan’daki sel felaketinde ölü sayısı 6’ya ulaştı

Yunanistan’da şiddetli yağışların yol açtığı selde hayatını kaybedenlerin sayısı 6’ya yükseldi. Maddi hasar da büyük.

Daniel Fırtınası’nın yol açtığı şiddetli yağışın ardından meydana gelen selde can kaybı artıyor.

Tesalya’da yürütülen arama çalışmalarında yaşları 75 ile 85 olan iki kardeşin cansız bedenine ulaşıldı. Böylece sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 6’ya yükseldi. Yerel haberlerde ki kadının evden çıkmak istemediğini, yakınlarının endişelenmesi üzerine kurtarma ekibinin eve gitmesi sonucu ölü bulunduklarını aktardı.

BARAJ YIKILDI, DURUM CİDDİ

Yunanistan İklim Krizi ve Sivil Koruma Bakanı Vassilis Kikilias dün akşam yaptığı açıklamada, “Kurtarma ekipleri elektriği kesilen köylerde kapı kapı arama çalışmalarına devam edecek ve mahsur kalanları güvenli bir yere tahliye edecek” dedi. Kikilias en ciddi durumun, bir barajın yıkıldığı ve bir nehrin taştığı Trikala ve Karditsa arasında olduğunu aktardı.

ZARAR BÜYÜK

Pazartesi gününden bu yana etkili olan Daniel Fırtınası nedeniyle bir köprü yıkılırken, elektrik direkleri devrildi. Caddeler, sokaklar ve evler sular altında kaldı, onlarca araç sel sularında sürüklendi. Altyapıda büyük hasar meydana geldi. İtfaiye ve kurtarma ekipleri ile ordu, sular altında kalan bölgelerde çalışmalarını sürdürürken, Tesalya’nın en uzak bölgelerine helikopter ve teknelerle ulaşmaya çalışıyor.

Milletgazetesi.gr

Read Previous

Kosova Başbakanı Kurti’den diaspora gençlerine çağrı

Read Next

Sırbistan adını finale yazdırdı