Yunanistan’ın başkenti Atina’da Kovid-19 salgınına karşı alınan önlemlerin yetersiz olduğunu yüzlerce kişi Başbakan Kiriakos Miçotakis hükümetini protesto etti.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da yüzlerce kişi Başbakan Kiriakos Miçotakis hükümetinin Kovid-19 salgınına karşı alınan kısıtlamaları ve ülkedeki polis şiddetini protesto etmek için sokağa indi.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da bulunan Syntagma Meydanı’nda bir araya gelen yüzlerce kişi Başbakan Kiriakos Miçotakis hükümetinin Kovid-19 salgınına karşı aldığı önlemleri, salgın döneminde yetersiz kalmasını ve ülkedeki polis şiddetine protesto etmek için sokağa indi.

Göstericilerin çoğunluğunu ise sağlık çalışanları ile öğrenciler oluşturdu. Göstericiler, hükümetin Kovid-19 salgınına karşı uyguladığı tedbirleri, sağlık sistemini güçlendirmek yerine polise daha fazla kaynak sağlamasını tepki gösterdi. Protestocular, uygulanan katı kısıtlamalar nedeni ile birçok şirketin iflas ettiğini belirtti.

Göstericiler ayrıca, ülkede Kovid-19’a karşı aşılamaların çok yavaş ilerlediğini ifade ederek, hükümetin yaza kadar vaat ettiği aşılama hedefini inandırıcı bulmuyor.

tr.sputniknews

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çanakkale, kahraman ecdadımızın yazdığı şanlı bir destandır

Sonraki Haber

Kırklareli’nde yakalanan 23 sığınmacı Bulgaristan’ın kendilerini Türkiye’ye geri ittiğini öne sürdü