Yunanistan’da VAR tepkisi “Ligin kaderiyle oynadılar”

Yunanistan’da son dönemde artan şiddet olayları gündemden düşmezken, Süper Lig takımlarından Olympiakos, dün AEK ile oynadığı maçtaki VAR kararına tepki gösterdi.

Olympiakos’un bir golünün VAR incelemesi sonrası iptal edilen maç ile ilgili kulüpten yapılan açıklamada, “Sadece birkaç hafta içinde 11 puanımızı gasp ettiler. Ligin kaderiyle oynadılar.” denildi.

Açıklamada ayrıca “Şu andan itibaren suç örgütünün ortadan kalkması için çaba göstermeyen herkes, bu suça yardım ediyor demektir ve bu çok açıktır. Artık sözün bittiği yerdeyiz.” ifadeleri kullanıldı.

Yunan taraftarların da bu tür olayların sahaya yansıtıldığına şahit oldukları belirtilen açıklamada, hükümet ve yetkililere duruma müdahale etmeleri çağrısında bulunuldu.

Yunanistan Hükümet Sözcüsü Pavlos Marinakis ise bugün düzenlediği bilgilendirme toplantısında, hükümetin sporda şiddet olaylarını engellemek için bir dizi önlemler aldığını hatırlatarak, “Devlet ile hakemin bir kararı arasında ilişki kurulamaz. Devlet bu tür konulara müdahale edemez.” dedi.

Olympiakos’un AEK ile oynadığı maçta Olympiakos’un bir golü, VAR incelemesi sonrası iptal edilmiş, Masouras’ın elle oynadığı gerekçesiyle golün geçersiz sayılması, takımı zirve yarışında olumsuz etkilemişti.

Öte yandan Panathinaikos, Fatih Terim yönetimindeki 2. maçını da kazanarak, liderliğe yükseldi.


beinsports

Read Previous

Saraybosna’da Gazi Hüsrev Bey Medresesi’nin 487’nci kuruluş yılı dolasıyla program düzenlendi

Read Next

Üsküp 8 Eylül Hastanesi’nde bıçaklanma olayının ardından güvenlik önlemleri artırıldı