Yunanistan’ın deneyimli adliye muhabiri Giorgos Karaivaz Cuma günü Atina’nın güneyindeki Alimos semtinde bulunan evinin yakınında öldürüldü. Yunan medyasında yer alan habere göre, vücuduna isabet eden en az 6 kuruşunla hayatını kaybetti.

Deneyimli adliye muhabiri Yunan gazeteci Giorgos Karaivaz öldürüldü. Yunan basınında yer alan habere göre, Karaivaz’ın evin dönerken planlı bir saldırıya uğradığı aktarıldı.

Tanıkların ifadesine göre, saldırganlar motosiklet üzerinden ateş açtı ve olay yerinden uzaklaştı. Haberde, saldırganların 9 mm tabanca ve büyük olasılıkla susturucu kullandığı belirtildi.

Haberde, polisin gazetecinin öldürülmesini planlı bir saldırı olarak nitelendirdiği de aktarıldı. Star TV’deki programının ardından öldürülen gazetecinin şüpheliler tarafından takip edildiğine inanılıyor.

Saldırının nedeni henüz bilinmiyor. Yunan medyası ve gazetecinin arkadaşları saldırganların Karaivaz’ın haberlerini yaptığı suçlular tarafından görevlendirildiği tahmin ediyor.

Kathimerini gazetesi olay yerinde 17 mermi kovanı bulunduğunu yazdı. Ancak Karaivaz’ın komşuları saldırı sırasında silah sesi duymadıklarını belirtti.

Yunan hükümeti: Giorgos Karaivaz suikasti açıklığa kavuşturulacak

Yunan hükümeti polis muhabiri ve blog yazarı gazeteci Giorgos Karaivaz’ın Atina’da evinin önünde kimliği belirsiz kişilerce öldürülmesine ilişkin açıklama yaptı. Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanı Mihalis Hrisohoidis ERT Televizyonu’na verdiği demeçte, olayın en kısa süre içinde açıklığa kavuşturulacağını söyleyerek, “Yunan polisi çok hızlı bir biçimde suçluları bulup adalete teslim edecektir” dedi. Bakan bu açıklama öncesinde Yunanistan Başbakanı Kiryakos Mitsotakis ile görüştüğünü belirterek, Mitsotakis’in olayın hızlıca aydınlatılmasını istediğini söyledi.

Kosovaport

Önceki Haber

Türkiye’nin Sofya Büyükelçiliği Tarafından 23 Nisan Resim Yarışması

Sonraki Haber

Türk güreşçilerden Bulgaristan’da 15 madalya