Eğriboz Yarımadası’nda (Evvia) etkili olan şiddetli yağış nedeniyle 7 kişi hayatını kaybetti.

Yerel kaynaklara göre, sabah erken saatlerde başlayan şiddetli yağış sonucu Massapitu nehrinin taşmasıyla Psahna, Politika ve Lefkanti bölgelerinde çok sayıda ev ve iş yeri sular altında kaldı.

Bölgeye sevk edilen kurtarma ekipleri, ölen 7 kişinin arasında 8 aylık bebek, evlerinde mahsur kalan 86 yaşındaki bir erkek ile 85 yaşındaki bir kadının olduğu bildirildi.

Eğriboz’un güneyindeki yerleşim birimlerinde de çok sayıda kişinin evlerinde mahsur kaldığı, yolların kapandığı, ev, otomobil ve iş yerlerinin zarar gördüğü belirtildi.

Şiddetli yağışların etkili olmaya devam ettiği bölgede kurtarma çalışmalarında itfaiye ve sahil güvenlik birimlerinin de yer aldığı aktarılarak kara ve denizden ulaşımın mümkün olmadığı Burci ve Lefkanti’de evlerinin çatısına çıkan kişilerin helikopter ile kurtarılmaya çalışıldığı kaydedildi.

Sivil Koruma Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada, bölgede kötü hava koşullarının devam edeceği ifade edilerek, halka kendilerini korumak için önlem almaları uyarısında bulunuldu.

Milletgazetesi.gr

Önceki Haber

Mısırlı muhalifler: Yunanistan-Mısır arasındaki deniz anlaşması yok hükmünde

Sonraki Haber

Bulgaristan’daki yangının Türkiye’ye sıçramaması için önlemler artırılıyor