Yunanistan’da vakaların artmasıyla birlikte daha önceden kapatılan orta, lise, meslek liseleri ve üniversite düzeyindeki eğitim kurumlarına kreş, anaokul  ve ilkokullar da katıldı.

Konu hakkında bugün 12.00’da Eğitim ve Din İşleri Bakanı Nikis Kerameos, Sağlık Bakanı Vassilis Kikilias, İçişleri Bakanı Takis Theodorakou’nun katılımı ile Sağlık Bakanlığı’nda basın toplantısı düzenlendi.

Eğitim ve Din İşleri Bakanı Nikis Kerameos, alınan karar doğrultusunda okulların 16 Kasım 2020 Pazartesi gününden itibaren 2 haftalığına 30 Kasım tarihine kadar okulların kapatıldığını açıkladı.

Kreşlerde eğitim gören çocuklara 16 Kasım itibariyle ERT 2 kanalından “Eğitim Televizyonu”ndan dersler verilecektir.

18 Kasım Çarşamba gününden itibaren ilkokullar için 14:00 – 17:00 ve anaokulları için ise 14:00 – 16:20 arası uzaktan eğitim yapılacaktır. Öğretim süresi 30 dakika sürecektir. 

Ayrıca, özel statüde olan tüm okullar açık kalacak ve eğitimlere devam edilecek.

İlkokullarda eğitim gören öğrencilere modern uzaktan eğitim program ile dersler öğleden sonra yapılacak. Derslerin öğleden sonra olmasının iki ana nedeni var. Bakana göre, bu nedenler şunlardır.

a) Daha büyük çocukları ve herkesin bilgisayar (dizüstü bilgisayar ve dizüstü olmayan bilgisayar) kullandığı ailelerin işini kolaylaştırmak.

b) İnternet tedarik ağının eşzamanlı kullanımını dolayısıyla öğrencilerin ve çalışanların yükünü sınırlamak.

Milletgazetesi.gr

Önceki Haber

Ahıskalı Türklerin vatanlarından sürgün edilişi 76 yıldır hala hafızalarda

Sonraki Haber

Kuzey Makedonya, KEİ’nin 13. üyesi oldu