Yunanistan’da hükümete güvenoyu veren 6 vekil mecliste SİRİZA’ya katıldı

SİRİZANEL koalisyonunun dağılması üzerine yapılan güven oylamasında hükümeti destekleyerek görevde kalmasını sağlayan 6 milletvekilli SİRİZA meclis grubuna katıldı.

Hükümetin küçük ortağı ANEL’in hükümetten çekilmesinden sonra Başbakan Aleksis Çipras’ın kararıyla yapılan güven oylamasında hükümeti destekleyen bağımsız milletvekilleriyle iki ANEL milletvekili, meclis başkanına gönderdikleri mektupla bundan sonra mecliste yapılacak oylamalarda kendi oylarının iktidar partisi oylarına dahil edilmesini istedi. Bu gelişmeden sonra SİRİZA hükümetini destekleyen vekil sayısı 151 oldu.

Meclisteki oylamalarda kendi oylarının iktidar oylarına dahil edilmesini isteyen milletvekilleri şunlar:

Bağımsız milletvekili Katerina Papakosta (YDP ile seçilmişti), bağımsız milletvekili Elena Kondura (ANEL ile seçilmişti), bağımsız milletvekili Vasilis Kokkalis (ANEL ile seçilmişti), bağımsız milletvekili Spiros Danellis (POTAMİ ile seçilmişti), ANEL milletvekilleri Konstandinos Zuraris ve Thanasis Papahristopulos.

Read Previous

Prizren Belediyesi’nde Türkçe yayın yeniden başlıyor

Read Next

Batı Trakya’da müftü atamasını eleştiren gazetecilere hapis cezası

One Comment

  • I’ve been looking for photos and articles on this topic over the past few days due to a school assignment, casinosite and I’m really happy to find a post with the material I was looking for! I bookmark and will come often! Thanks 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *