Yunanistan’da Grev Hayatı Felç Etti

Yunanistan İşçi Sendikaları Konfederasyonu (GSEE), Kamu Çalışanları Federasyonu (ADEDY) ve Mücadeleci İşçi Kolları Birliği’nin (PAME) çağrısıyla yapılan greve iktidardaki SYRIZA partisi üyeleri de destek verdi.

Greve kamu ve özel sektör çalışanlarının yanı sıra bakanlıklardaki memurlar, devlet hastanelerinde görevli sağlık çalışanları, eğitim görevlileri, eczacılar, doktorlar, gazeteciler, noterler, avukatlar, inşaatçılar, denizciler ve liman çalışanları katıldı.

Grev nedeniyle tüm ülkedeki devlet daireleri ve kamu kurumlarındaki hizmetlerde aksamalar yaşanırken, devlet kurumlarında görevli doktorların işbaşı yapmaması nedeniyle hastanelerde yalnızca acil ve güvenlik ekipleri hazır bulundu. Gazetecilerin de greve katılması nedeniyle Yunan Haber Ajansı (AMNA) ve haber ağırlıklı internet siteleri sayfalarını yenilemedi, televizyon ve radyolarda haber yayınlanmadı.

Diğer yandan, başta Atina olmak üzere, Selanik, Patra ve Yanya gibi büyük kentlerde protesto amaçlı gösteriler düzenlendi. Atina’da yoğun katılımlı iki ayrı gösteri nedeniyle kent merkezi uzun süre trafiğe kapalı kaldı.

Kaynak: AA

Read Previous

Hep çocuk kalsak

Read Next

Başbakanlar Dostluk Maçını Birlikte İzleyecek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *