Yunanistan’da dün 31 Mayıs 2020 Pazar akşam saatlerinde Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sotiris Tsiodras, ülkede son 24 saatte Kovid-19’dan ölen hasta olmadığını açıklanmıştı.

Ancak, Tsiodras bu bilgiyi kamuoyuyla paylaştıktan saatler sonra gece saatlerinde iki vatandaşın daha yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Hayatını kaybedenlerden biri bayan diğeri ise erkek hasta olduğu açıklandı. İki vatandaşın daha yeni tip koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirmesinin ardından ülkede Kovid-19’dan vefat edenlerin sayısı 177’ye ulaştı.

Hayatını kaybeden bayanın 66 yaşında olduğu, bir süredir Atina Sotiria Genel Hastanesi’nde solunum cihazına bağlı olarak tedavi gördüğü ancak yaşam mücadelesini kaybettiği belirtildi.

Hayatını kaybeden erkek hastanın ise 87 yaşında olduğu, bir süredir Atina’da askeri bir hastanede solunum cihazına bağlı olarak tedavi gördüğü ancak yaşamını yitirdiği belirtildi.

Bu iki vatandaş hayatını kaybetmeden önce Yunanistan’da son üç günde Kovid-19’dan ölen olmamıştı. Pazar gecesi yaşanan bu iki ölüm sonrası ölenlerin sayısı 177 oldu.

 

 

Milletgazetesi.gr

Önceki Haber

 Messi, futbolun eskisi gibi olmayacağına inanıyor

Sonraki Haber

Zaev seçimlerin 5 Temmuz’da düzenleneceğini söyledi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 × four =