Yunanistan, müzakerelerde ilerleme bekliyor

Yunanistan Hükümeti sözcüsü Dimitris Sanakopulos, Makedonya ile isim sorunu çözümü müzakerelerinde ilerleme beklediklerini söyledi.

Yunanistan Hükümeti sözcüsü Dimitris Sanakopulos düzenlenen basın toplantısında Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzsias’ın Üsküp ziyaretiyle ilgili, “eski Yugoslavya Makedonya Cumhuriyeti ile isim sorunu çözümü müzakerelerinde gönderilen taslak anlaşmadan sonra Makedon tarafının yorumlarını ve ilerlemeye yönelik adımların atılmasını dört gözle bekliyoruz” dedi.

MİA Atina muhabiri  tarafından Yunanistan hükümet sözcüsü Sanakopulos’a yöneltilen, Yunan tarafının, Makedonya anayasasının değiştirilmesi söylemine ilişkin soruya Sanakopulos, Makedon tarafına ulaştırılan taslak anlaşmasının müzakerelerde Yunan tarafının tavrını açıkladığını söyledi.

Yunan hükümeti sözcüsünün bugün yaptığı düzenli basın toplantısında, Yunanistan Dışişleri Bakanı Kotzsias’ın Üsküp ziyareti ve Viyana’da BM arabulucusu Matthew Nimetz ile gerçekleştireceği görüşme hakkında bilgi verdi.

 

 

Read Previous

Afrin’de üç köy daha teröristlerden temizlendi

Read Next

Bosna Hersek’te anlamlı vasiyet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *