Yunanistan-Mısır-Kıbrıs Rum Kesimi ortak tatbikatı

Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi ve Mısır, Girit Adası’nın batısında müşterek Medusa askeri tatbikatına başladı.

Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi ve Mısır müşterek düzenledikleri Medusa askeri tatbikatına başladı. Girit Adası’nın batısında düzenlenen ve 30 Kasım’a kadar sürecek olan tatbikata Birleşik Arap Emirlikleri, ABD, İtalya, Fas ve Portekiz’den de gözlemciler katıldı.

Yunanistan tatbikata üç firkateyn, bir denizaltı, sekiz F-16 uçağı, bir Süper Puma helikopteri, üç Chinook helikopteri VE dört AH-64 helikopteri ile çok sayıda özel birlik sevk etti. Mısır, bir helikopter gemisi, bir firkateyn, bir denizaltı, altı F-16, bir E2-C uçağı ve özel kuvvet personeli ile iştirak etti. Rumlar bir adet açık deniz gemisi ve bazı askeri birlikleri ile tatbikata katıldı.

Girit Adası’nın batısında düzenlenen tatbikata Birleşik Arap Emirlikleri, ABD, İtalya, Fas ve Portekiz’den de gözlemciler katıldı. Tatbikat 30 Kasım’a kadar devam edecek.

 

İHA

Read Previous

İran’daki depremde yaralı sayısı 729’a yükseldi

Read Next

‘2025 yılında ulusal birleşme gerçekleşecek’

One Comment

  • I was looking for another article by chance and found your article casinocommunity I am writing on this topic, so I think it will help a lot. I leave my blog address below. Please visit once.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *