Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros’tan Sakız Adası provokasyonu

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros, Doğu Ege adaları ziyaretlerini Sakız Adası’nda sürdürdü. Floros, askeri birlikleri denetleyerek, “Adalardaki vatandaşlarımız rahat olabilir çünkü sizler buradasınız” dedi.

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros, Doğu Ege Adaları’ndaki askeri birlikleri ziyaret etti. Dün akşam saatlerinde Aydın’ın Kuşadası ilçesine sadece 2 mil uzaklıktaki Sakız Adası’nı ziyaret eden Floros buradaki kara ve deniz askeri birliklerinde denetlemelerde bulundu.

Floros, adada bulunan 96. Ulusal Muhafız Yüksek Komutanlığı (ADTE) Komutanlığı’na bağlı askeri birlikleri ve karakolları ziyaret etti. GEETHA Başkanına Floros’a, İçişleri ve Adalar Yüksek Askeri Komutanlığı (ASDEN) Komutanı Korgeneral Dimitrios Hupis eşlik ettiği belirtildi.

General Konstantinos Floros’un bu sabah saat 11.00’de Sakız Adası Belediye Başkanı Stamatis Karmancis ve ardından Vali Yardımcısı Pantelis Vrulis ile de bir görüşme gerçekleştirdiği açıklandı.

Floros bu ziyarete ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Göreve bağlılığınız ve kararlılığınız Vatanın bütünlüğünü, saygınlığını ve onurunu garanti ediyor! Toplum rahat olabilir çünkü sizler buradasınız!” ifadelerini kullandı.

Floros’un Sakız Adası’ndaki Panagia ve Psarron Mevkii’ndeki Askeri Gözetleme Kuleleri’nin bulunduğu yerde Kuşadası’nı gören bölgede silahlı askerlerle fotoğraf çektirdiği görüldü.

Read Previous

Türkiye ile Kuzey Makedonya hentbol milli takımları karşılaşacak

Read Next

Dışişleri Bakanı Osmani, Bartın’daki patlama nedeniyle taziye mesajı yayınladı