Yunanistan Çinli turistlere yeniden kapılarını açmaya hazır

Yunanistan, Çin’in Kovid-19 ile mücadelesini optimize etmesinin ardından Çinli turistlere yeniden hoş geldin demeye hazır.

Yunanistan, Çin’in Kovid-19 ile mücadelesini optimize etmesinin ardından Çinli turistlere yeniden hoş geldin demeye hazır.

Yunanistan, Çin’in Kovid-19 ile mücadelesini optimize etmesinin ardından Çinli turistlere yeniden hoş geldin demeye hazır.

Çin’in Kovid-19 ile mücadelesini geçtiğimiz günlerde optimize etmesi, Atina Uluslararası Havaalanı’ndan (AIA) Yunanistan’ın otel ve restoranlarına varıncaya kadar birçok alanda, ülke ekonomisinin temel direklerinden olan turizmin güçleneceği umutlarını artırdı.

Xinhua Haber Ajansı muhabirine konuşan Atina Uluslararası Havaalanı İletişim ve Pazarlama Müdürü İoanna Papadopulu, Yunanistan’ın Çinli turistlere yeniden kapılarını açacak olmasıyla ilgili, “Çin pazarı; havaalanımız, kentimiz ve ülkemiz için en önemli pazarlardan birisi. Çin pazarının pandemi öncesinde Atina için en büyük 15 pazar arasında olduğunu söylememiz gerekir. Atina ile Beijing arasında doğrudan uçuşlar 2017 yılında başladı. AIA verilerine göre doğrudan uçuşlar, sadece iki yılda Çin’den gelenlerin sayısını iki katı artırarak 108.613’ten 217.600’e çıkarmaya yardımcı oldu. Şu anda Çinli turistleri ağırlamak için gerekli her şeye sahibiz. Sanal asistanlarımız var. Bunlar Çinli turistlere kendi dillerinde bilgi vererek yardımcı olabiliyor. İnternet sitemiz, internet sitemizin bazı bölümleri de Çinceye tercüme edildi.” dedi.

milletgazetesi.gr

Read Previous

İslam dünyasından İsveç’te Kur’an-ı Kerim yakılmasına tepki

Read Next

NIN ödülünün bu yılki finalistleri açıklandı