Yunanistan Çalışma Bakanı Mihailidou: Asgari ücrette ciddi bir artış olacak

Yunanista Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Domna Mihailidou asgari ücretin 830 euroya ve günlük asgari ücretin 37.07 euroya yükseltilmesini onayladığını açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Domna Mihailidou Cuma günü düzenlediği basın toplantısında, Bakanlar Kurulunun asgari ücretin 830 euroya ve günlük asgari ücretin 37.07 euroya yükseltilmesini onayladığını açıkladı.

“Bu, hükümetin vatandaşlarımız için daha iyi ücretler sağlama taahhüdünü yerine getirdiği, aylık 50 euroluk ciddi bir artış.” dedi.

AMNA’da yer alan habere göre Mihailidou, 1 Nisan 2024’ten itibaren uygulanacak olan ve 2019’dan bu yana üst üste dördüncü kez yapılan asgari ücretteki yeni önemli artışla birlikte, işçilerin gelirine üç ek ücret eklendiğini de sözlerine ekledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ayrıca, asgari ücretteki yeni artışın sosyal ve bilimsel kuruluşlarla yapılan istişarelerin bir sonucu olduğunu ve enflasyonun etkilerini ele alırken hane halkının ihtiyaçlarını, işletmelerin direncini ve Yunan ekonomisinin beklentilerini dikkate aldığını belirtti.

milletgazetesi.gr

Read Previous

Sırbistan’da Sancaklı siyasi ve dini liderler Belgrad Büyükelçiliği çatısı altında bir araya geldi

Read Next

Kerem Tunçeri: “Sırbistan maçı kariyerimin en güzel anısıydı”