Yunanistan Büyükelçiliği Önünde Protesto

Ahlak Sanat İlim Meclisi Derneği (ASIM) üyesi bir grup, Atina’da düzenlenen bir gösteride Türk bayrağının yakılmasına tepki amacıyla protesto gösterisi düzenledi.

ASIM Derneği üyesi Mustafa Güneş, Yunanistan’ın Ankara Büyükelçiliği önünde toplanan grup adına yaptığı açıklamada, Yunanistan’daki ırkçı bir parti tarafından Atina’da 5 Mart’ta, Türkiye aleyhine düzenlenen bir gösteri sırasında Türk bayrağının yakılmasını şiddetle kınadıklarını söyledi.

Türk bayrağına yönelik eylemi gerçekleştiren faillerin bir an önce yakalanmaları ve en kısa zamanda yargı önüne çıkarılmaları gerektiğini belirten Güneş, “Bilinmesini istiyoruz ki dünya üzerinde Türkiye Cumhuriyeti karşıtlığı konusunda meydana gelen ırkçı ve faşist yaklaşımlara karşı Türk gençleri olarak verilmesi gereken cevabı en ağır şekilde verebilecek kudrete, basirete ve imana sahibiz. Bizler, rengini şehitlerimizin kanından alan al bayrağımıza sahip çıkıp, korumak için canımızı verebileceğimizi ispat etmeye artık gerek duymuyoruz ve gerekirse uğruna dünyayı ayağa kaldırabileceğimizi buradan beyan ediyoruz.” dedi.

Güneş, Türk bayrağına, vatana ve millete duydukları saygıyı başka bayraklara, başka milletlere ve başka vatanlara da duyduklarını vurguladı.

Protesto içerikli çeşitli sloganlar atan grup, ellerindeki Yunan bayrağını katlayarak Büyükelçilik duvarına bıraktı.

 

 

AA

Read Previous

Hikayeleri farklı, acıları aynı

Read Next

“Anadolu Ateşi” Belgrad’da Sahnelendi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *