Yunanistan-Bulgaristan İNTERREG V-A Sınır Ötesi İş birliği Programı Proje Teklif Çağrısı açıldı

2014 – 2020 Yunanistan – Bulgaristan İNTERREG V-A Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında yeni bir proje teklif çağrısı açıldı. Bulgaristan ve Yunanistan arasındaki sınır bölgesinde küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişimi için proje tekliflerinin toplanmasına ilişkin prosedür başladı. Çağrı kapsamında toplamda 10 milyon avro finansman sağlanacak.

Programın Rekabetçi ve Yenilikçi Bir Sınır Ötesi Bölge Öncelik Ekseni 1 kapsamında açılan 5. proje teklif çağrısının amacı, ekonomik faaliyetlerini yeni pazarlara ve ürünlere genişleterek yeni ve mevcut firmaların büyümesini teşvik ederek küçük ve orta ölçekli işletmelerin rekabet gücünü artırmaktır.

10 milyon avro tutarındaki fonun toplam bütçesinin yüzde 30’u, yeni oluşturulan küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ’ler) yönelik olacaktır. Çağrı kapsamında başvuru yapan küçük ve orta ölçekli işletmelerin, işletme şubeleri de dahil olmak üzere programın kapsadığı bölgede (Bulgaristan’da Blagoevgrad (Yukarıcuma), Smolyan (Paşmaklı), Kırcaali ve Haskovo (Hasköy) kayıtlı olması gerekir. İşletmelerin Bulgaristan’daki şubelerinin tüzel kişi olarak kayıtlı olması gerekir. Kamu kuruluşları, çağrı kapsamında programa başvuramaz.

Bulgaristan ve Yunanistan sınır ötesi bölgesinden ortak işletme girişimleri için proje teklifleri, Yunanistan Devlet Destekleri Bilgi Sistemi (SAMIS) aracılığıyla elektronik olarak sunulabilir.

Proje tekliflerinin sunulması için son tarih 10 Mayıs 2019 Cuma günü saat 15.00’te dolacak.

Uygun faaliyetler ve başvuru koşulları hakkında daha fazla bilgiyi Avrupa Birliği Yapısal ve Yatırım Fonlarının web sitesinde bulabilirsiniz.

 

Kircaalihaber.com

Read Previous

‘Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki haklarının farkındayız’

Read Next

ABD’nin Priştine Büyükelçisi Kosnett, yolsuzluklarla neden mücadele edilmediğini açıkladı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *