Başbakan Kiriakos Miçotakis, koronavirüs aşısının temin edilmesi durumunda tüm Yunanistan vatandaşlarına ücretsiz olarak yapılacağını, önümüzdeki dönemde ise öğrenci ve öğretmenlere maskelerin bedava verileceğini açıkladı.

Miçotakis, koronavirüs ile ilgili telekonferans aracılığıyla olağan toplantıda vatandaşlara yönelik koronavirüs aşısının, okullarda öğrenci ve öğretmenlere yönelik maskelerin devlet tarafından ücretsiz olarak sağlanacağını duyurdu.

Toplantı öncesi Başbakan Miçotakis aşıyla ilgili olarak, “Aşı tüm Yunan vatandaşlarına ücretsiz olarak sunulacak. Bir mi olacağını yoksa daha fazla mı olacağını henüz bilmiyoruz. Aşı elimize geçtiğinde, tüm Yunan vatandaşları için ücretsiz olarak temin edilebilecek” ifadelerine yer verdi.

Öğrenciler ve öğretmenler için maske konusuna da değinen Miçotakis, hükümet tarafından tüm çocuklara ve tüm öğretmenlere ücretsiz maske temin edileceğini belirtti. Virüsün yayılmasını minimuma indirmek için uzmanların önerilerini dikkate aldıklarını kaydeden başbakan, “Bu hükümlerden biri, anaokulundan başlayıp lise son sınıfa kadar tüm çocuklar için sınıflarda zorunlu maske kullanılmasıdır” dedi.

milletgazetesi.gr

Önceki Haber

Arnavutluk Yeniden İnşa Bakanı Ahmetaj’dan 500 konut inşası için Türkiye’ye teşekkür

Sonraki Haber

UEFA Avrupa Ligi ön eleme turunda Lincoln Red Imps-Priştine maçı iptal edildi