Yunan basınından YPG/PKK ve Esed yanlısı yayınlar

Türkiye, Suriye’de PKK/YPG terör örgütüne yönelik operasyonun hazırlığını sürdürürken, Yunan basınının halkını katleden Esad’ın ordusu yanlısı Türkiye karşıtı kışkırtıcı yayınlar yapmaya başladı.

Türkiye binlerce vatandaşını katleden PKK/YPG terör örgütüne yönelik haklı mücadelesini kararlı bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. Bu noktada Fırat’ın doğusunda hiçbir terör yuvasının bulunmasına göz yummayan TSK, Münbiç’e askeri operasyon yapma hazırlığında.

Günden güne artan operasyon ihtimaline karşılık, uluslararası basın da YPG’yi korumak için Esad’ı Türkiye’ye karşı kışkırtmaya ve savaş için cesaretlendirmeye çalışıyor. Bunların başında da Yunan medyası geliyor.

“ESAD’IN EMRİ: DÜMDÜZ EDİN”

Özellikle agresif ve savaşçıl mesajlar vererek Türkiye’ye karşı işgalci faaliyetlerde bulunan Yunan basınının, YPG’ye Esad üzerinden mesaj vermeye çalışması dikkat çekti. Haberlerde Esed güçlerinin YPG’yi Türkiye’ye karşı savaşmak ve Türk ordusunu bölgedeki bütün etnik unsurlarla birlikte “yerle bir etmek” için seferberlik içerisinde oldukları hususu vurgulandı.

Özellikle TSK’nın operasyon ihtimali noktasında “gözdağı” içeren manşetler yazan Yunan basını, Esad rejiminin Suriye’de YPG’nin yanında yer alacağını yazdı. “Suriye güçleri savaş pozisyonunda, Türkiye çok fazla tabut için hazırlanıyor, ESAD’ın emri: Onları dümdüz edin.” diyen Yunan gazetesi, Esad’ın etkisiz ordusuyla YPG’yi koruyacağını iddia ediyor.

 

milletgazetesi.gr

Read Previous

Kosova Buğday İthalatına Devam Ediyor

Read Next

“Turan Yazgan Sosyal Bilimler Enstitüsü” Açıldı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *