Yücelciler Bursa’da anıldı

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BALGÖÇ) tarafından Bursa’da “Balkan Türklerinin Yakın Dönem Kahramanları YÜCELCİLER“ konulu panel düzenlendi.

Bursa merkezli BALGÖÇ tarafından YÜCELCİLER anma toplantısı yapıldı.

Anma toplantısında konuşmacı olarak Kalkandelen Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Baki, Önceki Dönem Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murat ve Köprü Derneği Başkanı Hüsrev Emin’in konuşmacı olarak katıldı.

“Balkan Türklerinin Yakın Dönem Kahramanları YÜCELCİLER “ konulu panel Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Toplantıya AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Recep Altepe, Bursa Başsavcısı Ramazan Solmaz, Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, BALGÖÇ Genel Başkanı Emin Balkan, Rumeli Türkleri Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Melek Aras ve birçok dernek başkanı ve katılımcı katıldı.

Söz konusu program ile Bursa’da ilk defa Yücelciler ile ilgili bir toplantı yapılmış oldu.

BALGÖÇ tarafından konuyla ilgili yapılan paylaşımda, şu ifadelere yer verildi:

“Makedonya Tetova – Kalkandelen Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Baki, Önceki Dönem Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murat ve Köprü Derneği Başkanı Hüsrev Emin’in konuşmacı olarak katılımları ile gerçekleşen “Balkan Türklerinin Yakın Dönem Kahramanları YÜCELCİLER“ konulu panelimiz Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Panelin düzenlenmesinde katkısı olan, emeği geçen herkese ve tüm katılımcılara çok teşekkür ederiz.”

Read Previous

Frontex’ten Bulgaristan’ın Şengen Bölgesi’ne katılımına destek

Read Next

Cumhurbaşkanı Pendarovski, Türk gençlerini kabul etti