YTB, yenilenen sitesini ve Dijital Kültür Platformu’nu yayına açtı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yenilenen sitesini ve yeni dijital mecrası Dijital Kültür Platformu’nu (DİJİKÜP) hizmete açtı.

Kurulduğu 2010’dan bu yana uluslararası öğrencilere, yurt dışındaki vatandaşlara, soydaş ve akraba topluluklarına yönelik faaliyetler yürüten YTB, yenilenen internet sitesi ve yeni dijital mecrası DİJİKÜP ile tüm dijital mecralarını tek bir çatı altında birleştirdiğini duyurdu.

Yenilenen internet sitesinden erişim sağlanabilecek platformla, Başkanlığın geçmiş ve güncel faaliyetlerine dair tüm içeriklere, yayımladığı kitaplara, dergilere ve belgesellere de tek bir adres üzerinden ulaşılabilecek.

Halihazırda Türkiye Bursları, Türkiye Mezunları ve NESAM (Nefret Suçları ve Ayrımcılıkla Mücadele Portalı) gibi siteler üzerinden kurumsal faaliyetlerini yürüten YTB, DİJİKÜP ile bu siteleri de tek bir çatı altında toplamış oldu.

DİJİKÜP sadece kurumsal bir internet sitesi değil

YTB’den yapılan açıklamada, bir yılı aşkın süredir hazırlanan ve erişime açılan DİJİKÜP’ün yalnızca kurumsal internet sitesi, haber portalı, blog ya da bir internet gazetesi olmadığı; YTB’nin, kurulduğundan bu yana faaliyet gösterdiği tüm sahalarla ilgili yaptığı çalışmaların, üretilen tüm akademik, kültürel, edebi ve güncel içeriklerin, videoların, belgesellerin, dergilerin ve kitapların toplandığı bir platform olduğu belirtildi.

Açıklamada, DİJİKÜP’ün yayına açılmasının amacının, YTB’nin kültürel diplomasi faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan akademik, edebi, kültürel, sanatsal birikimi sadece yurt dışındaki Türkler, soydaş ve akraba topluluklarla ve Türkiye’deki uluslararası öğrencilerle değil, ilgilisi olan her internet kullanıcısına ulaştırmak olduğu ifade edildi.

AA

Read Previous

Kosova’nın kuzeyindeki barikatlardan biri kundaklandı

Read Next

Bosna Hersekli Sırp lider Cvijanovic, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi’ni kabul etti