YSP yıl sonuna kadar 20-30 yeni otobüs alacak

Kamu Ulaşım Şirketi (YSP) yıl sonuna kadar 20-30 yeni otobüse kavuşacak.

Üsküp Şehir Belediyesi Üsküp Belediyesi, toplu taşıma şirketinin araç filosunun sürekli yenilenmesini duyurdu. Buna göre Kamu Ulaşım Şirketi (YSP) yıl sonuna kadar 20-30 yeni otobüse kavuşacak. En uygun çözümün bulunması için bazı otobüslerin belirli hatlarda test sürüşleri devam ediyor.

Üsküp Şehir Belediyesi bugün MakAutoStar ileMercedes Benz “Citaro C2 C3” model otobüsün geçici olarak kulllanılması için anlaşma imzalandı. Otobüs önümüzdeki 2 ay boyunca 5 numaralı hatta test edilecek. Üsküp Şehir Belediyesi daha önce Chariot Motors Şirketi ile elektrikli otobüsün 6 aylık test sürüşü için anlaşma imzalamıştı.

Üsküp Şehir Belediyesi Başkanı Petre Şilegov, Üsküp’teki on yıllardır süren toplu taşıma sorununun çözülmesinin Üsküp Belediyesi’nin  önceliklerinden olduğunu ve bu yıl belediye bütçesinden  20 milyon denar miktarındaki toplu taşıma şirketi ve özel taşıyıcılar için eko-otobüslere 100 milyon denar öngördüğünü belirtti. Şilegov, Kamu Şirketi tarafından kullanılan eski dizel otobüslerle karşılaştırıldığında, yeni otobüslerin yüzde 50 daha az yakıt harcadığını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

Read Previous

TDP Başkanı İlyas’tan Bayrak provokasyonuna tepki

Read Next

“Yolların yapımı ve yeniden inşası için 270 milyon euro ayrıldı”

One Comment

  • Of course, your article is good enough, casinocommunity but I thought it would be much better to see professional photos and videos together. There are articles and photos on these topics on my homepage, so please visit and share your opinions.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *