Yolları kapatmaya devam eden özel otobüs sahipleri Üsküp Belediye başkanı Arsovska ile görüşme talep ediyor

Kuzey Makedonya’da özel otobüs sahipleri, Üsküp Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine borcu nedeniyle şehirdeki önemli caddeleri trafiğe kapatıyor.

Özel otobüs sahiplerinden Kemal Murik, MİA’ya yaptığı açıklamada, “Sloboda Vraves” ve “Mak-Express” özel otobüs şirketleri yaklaşık 200 otobüs ve 300 sürücü ve otobüs sahibi ile “Üsküp Büyükşehir Belediyesi’nin ödenmemiş borcu nedeniyle “İlinden” bulvarının sağ tarafını kapatarak protesto düzenlediklerini söyledi.

Yolların bloke edilmesinin ne kadar süreceğiyle ilgili soruya, yolların mesai bitimine kadar kapanacağı bilgisini verdi.

Murik, “Belediye başkanından tekrar resmi görüşme talep ettiğimiz için mesai bitimine kadar olacağını düşünüyoruz.” dedi.

Dün, Üsküp Belediyesi, sözleşmeden doğan yükümlülüklerin yerine getirilmemesi nedeniyle “Sloboda Vervoz” un özel taşımacıları ile sözleşmesini feshettiklerini duyurdu.

Üsküp Büyükşehir Belediyesi, çzel otobüs sahiplerine Üsküp’ü bloke etme kararını gözden geçirmeleri için çağrıda bulundu, çünkü dedikleri gibi bu sorunu çözmeyecek.

Read Previous

Yunanistan’da İtalyan diplomatın aracı kundaklandı

Read Next

MATÜSİTEB yönetiminde yeni görevlendirmeler belli oldu