Kuzey Makedonya’da 17 Ekim’de düzenlenecek yerel seçimler öncesinde siyasi parti temsilcileri ve adaylar Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği’ni (MATÜSİTEB) ziyaret etti.

Türk Demokratik Partisi (TDP) heyeti, Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) heyeti, muhalefet tarafından desteklenen Üsküp Büyükşehir Belediyesi bağımsız adayı Danela Arsovska ve Alternativa – Arnavut İttifakı koalisyonu Çayır Belediyesi adayı Bekim Sali geçtiğimiz günlerde MATÜSİTEB’i ziyaret etti.

MATÜSİTEB’ten Danela Arsovka görüşmesi ile ilgili yapılan paylaşımda, “Bağımsız Üsküp Belediye Başkan Adayı Sn. Danela Arsovska Genel Başkanımız Hüsrev Emin’e nezaket ziyaretinde bulundu. MATÜSİTEB Genel Merkezinde gerçekleşen ziyarette ülkede yaşayan Türk toplumunun hassasiyetleri, farklı kültürlerin ortak noktası olan Üsküp Türk Çarşısı ile ilgili işbirliği imkanları, geleneksel ve ortak kültürel değerlerin yaşatılması gibi konular ele alındı. Genel Başkanımız Hüsrev Emin yaklaşan yerel seçimlerde Bağımsız Üsküp Belediye Başkan Adayı Sn. Danela Arsovska’ya başarı dileklerinde bulundu. Nazik ziyareti ve samimi yaklaşımlarından dolayı Sn. Danela Arsovska’ya teşekkürlerimizi sunarız.” ifadelerine yer verildi.

Alternativa heyeti görüşmesiyle ilgili yapılan açıklamada, “Alternativa ve ASH Koalisyonu Çayır Belediye Başkan Adayı Bekim Sali ve beraberindeki heyet Genel Başkanımız Hüsrev Emin’e nezaket ziyaretinde bulundular.” denildi.

TDP heyeti görüşmesiyle ilgili ise “Butel Belediye Meclis Üyesi TDP Listebaşı Adayı Şeval Nuredin, Çayır Belediye Meclis Üyesi TDP Listebaşı Adayı Muhamed İmeri, Üsküp Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi TDP’den ortak koalisyon adayı Amir Mustafa ve beraberindeki heyet Genel Başkanımız Hüsrev Emin’e nezaket ziyaretinde bulundular.” ifadelerine yer verildi.

MATÜSİTEB’ten TMBH görüşmesiyle ilgili yapılan açıklamada, “Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Başkanı Erdoğan Saraç, Çayır Belediye Meclis Üyesi TMBH Listebaşı Adayı Halil Abdullah ve beraberindeki heyet Genel Başkanımız Hüsrev Emin’e nezaket ziyaretinde bulundular.” denildi.

Önceki Haber

TDP seçim kampanyasını Debreşte’de sürdürdü

Sonraki Haber

Uluslararası Balkan Üniversitesinde mezuniyet heyecanı