Yeni Yönetimle Birlikte Tefeyyüz Güreş Kulübü Başarıya Doymak Bilmiyor

Şubat başında yeni yönetimin göreve gelmesiyle birlikte Tefeyyüz Güreş Kulübü (TGK), 14 Şubat cumartesi Radoviş’te düzenlenen Makedonya Güreş Şampiyonası Seçmeleri’nde büyük başarılar elde etti.

TGK bu turnuvada bir altın, bir gümüş ve üç bronz madalya olmak üzere toplamda beş madalya kazandı.

Radoviş minderinde üstün başarı gösteren TGK katıldığı altı güreşçiyle, güreş sporunda bir güç olacaklarını gösterdiler.

Final maçında 86 kg kategorisinde Behar Mahmudi tuş yaparak altın madalyayı kazanırken, Ramadan Mustafovski de ikinciliği elde etti.

Üçüncülüğü elde eden diğer üç güreşçi, Yetmir İmeri (70 Kg), Besim Ameti (57 kg) ve Celal İmeri (86 kg).

12736777_1037652459606542_2002154728_o-1

Üsküp Tefeyyüz Güreş Kulübü, 14 Şubat’taki başarısını tekrarladı

20 Şubat Cumartesi günü tutulan 23 Yaş Makedonya Güreş Şampiyonası Seçmeleri’nde TGK Radoviş’te yedi güreşçi ile yarıştı. İkisi altın, bir gümüş ve üç bronz olmak üzere altı madalya kazandı.

Behar Mahmudi (70 kg) ve Ramadan Mustafovski (85 kg) altın madalya kazanırken, Armin İdrizi (57 kg) gümüş madalya ve Jetmir İmeri (70 kg), Erduan Memeti (74 kg) ile Şükrü Asani (96 kg) bronz madalya kazandılar.

TGK’nın koçu Nazmi Ali, “Bu kulübümüz için büyük bir başarıdır ve güreşçilerimizin mindere dahil olması gurur verici. Diğer kulüpler 20 güreşçi ile yarışırken biz 7 güreşçiyle 6 madalya kazandık. Bunu rahatça söyleyebilirim ki biz kazandığımız madalyalar açısından diğer tüm rakip kulüplerle eşit olduğumuzu söyleyebiliriz” açıklamalarında bulundu.

Read Previous

VMRO-DPMNE: “Seçim Koşulları Var, AB ve ABD’nin Argümanları Yok”

Read Next

Makedonya, Mülteci Kampı İnşa Etmeyecek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *