Kuzey Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska, yeni eğitim öğretim yılının yarın başlayacağını ve 600 okulda yüz yüze eğitimin geri kalanında ise uzaktan eğitimin uygulanacağını söyledi.

Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska, Eğitim Bakan Yardımcısı Arafat Şabani ve Bilişim Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Boro Yokimovski ve Uzaktan Eğitim ve Ulusal Online Eğitim Platformu Geliştirme Koordinatörü Aleksandra Nakeva Rujin yarın başlayacak yeni eğitim dönemi ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Kuzey Makedonya’da eğitim dönemi yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında yarın başlayacak. Kurumlar tarafından karşılıklı iş birliği ve çok sayıda paydaşın desteği ile hazırlanan Plan ve protokollere göre, öğretim fiziki katılım ve çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Eğitim ve Bilim Bakanı Carovska bu eğitim yılının diğerlerinden çok farklı olacağını belirterek, “Salgın hayatımızda tektonik değişikliklere neden oldu ve eğitim süreci çok kısa sürede tam bir dönüşüme girmek zorunda kaldı.” dedi.

Başarılı bir başlangıç ​​için organizasyona yardımcı olan herkese şükranlarını sunan Carovska, iş birliğinin önümüzdeki dönemde de devam etmesini beklediğini belirtti.

Yeni öğrenme yöntemine adaptasyon döneminde ebeveynlerin, öğrencilerin, öğretmenlerin ve yerel yetkililerin hep birlikte iş birliği yapması gerektiğine inandığını kaydeden Carovska, “Bugünlerde karşılaştığımız zorluklara ve sorunlara rağmen başarılı bir okul yılı geçireceğimize, yeni beceriler öğreneceğimize ve eğitim sürecinin kalitesinin üst düzeyde olacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Önceki Haber

“Yunanistan’ın maksimalist yaklaşımlardan uzaklaşması gerekiyor”

Sonraki Haber

Bulgaristan ABD’den 8 F-16 daha alacak