Yeni Dışişleri Bakanı Mucunski ilk iş gününde Lüksemburg’a gidiyor

Kuzey Makedonya Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Timço Mucunski, AB dışişleri bakanlarıyla görüşeceği Lüksemburg’a gidiyor.

Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Timcho Mutsunski, göreve başlamasının ilk gününde Avrupa Birliği ve AB ülkeleri dışişleri bakanları arasında yapılacak toplantıya katılmak üzere Lüksemburg’a gidiyor.

Etkinlik, AB Dışişleri Konseyi çerçevesinde gerçekleştiriliyor ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı ve AB’nin Dış Politika ve Güvenlikten Sorumlu Yüksek Temsilcisi Josep Borell tarafından organize ediliyor.

Toplantıda Batı Balkan ülkelerinin Avrupa entegrasyon süreçlerinin yanı sıra işbirliğinin güçlendirilmesine yönelik yöntemler ve AB’nin bölgemizdeki varlığı tartışılacak.

Ziyaret çerçevesinde Mucunski, Lüksemburg Büyük Dükü Henri ve Lüksemburg Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Xavier Bethel ile bir görüşmenin yanı sıra, Başbakan Yardımcısı ve Başbakan Yardımcısı’nın daveti üzerine Avrupa Birliği ve Batı Balkanlar Dışişleri Bakanlarıyla bir çalışma yemeğine katılacak.

Mucunski, Lüksemburg’dan sonra ilk çalışma ziyaretini Brüksel’e sürdürecek ve bu ziyaret sırasında NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in yanı sıra Avrupa Birliği’nin üst düzey temsilcileriyle görüşecek.

Read Previous

EURO 2024: UEFA ırkçılık sebebiyle Sırbistan ve Arnavutluk’a ceza kesti, Hırvatistan mercek altında

Read Next

Akaryakıt fiyatlarına zam