Yeni 10 ve 50 denarlık banknotlar geliyor

Makedonya Cumhuriyeti Ulusal Bankası 15 Mayıs tarihinden itibaren piyasaya yeni 10 ve 50 denarlık banknotlar süreceğini açıkladı.

Makedonya Cumhuriyeti Ulusal Bankası Konseyi, 15 Mayıs tarihinden itibaren piyasaya yeni 10 ve 50 denarlık banknotlar süreceğini açıkladı. Makedonya Ulusal Bankası tarafından yapılan açıklamada, 8 Eylül 1996 tarihinden beri dolaşımda olan ve halen kullanılan 10 ve 50 denarlık banknotların dolaşımından çekilmesi için bu kararın kabul edildiği belirtildi.

Makedonya Ulusal Bankası, yeni 10 ve 50 denarlık banknotların kullanıma girdiği tarihten itibaren 1996 tarihli banknotların yasal ödeme aracı olmaktan çıktacağı belirtilen açıklamasında, “Tüzel kişiler ve gerçek kişiler ellerindeki eski banknotları, yeni banknotlar ve madeni paralarla ücretsiz olarak eşdeğer bir tutarla değiştirebilirler. Bir sonraki yılın 15 Mayıs-15 Mayıs tarihleri arasındaki banknot değişimi, Makedonya Cumhuriyeti’nde kurulmuş olan ticari bankalar tarafından yapılacak ve bu süreden sonra, değişim Ulusal Banka tarafından yapılacaktır” denildi.

Konsey toplantısında aynı zamanda, bu yıl 15 Nisan tarihinden itibaren, “2018” ibaresini taşıyan iki denarlık madeni parayı dolaşıma verme kararı verildi.

 

 

 

Read Previous

Bulgaristan, Rus diplomatları sınır dışı etmeyecek

Read Next

Selanik’te sokaklar karıştı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *