Üsküp Yunus Emre Enstitüsü (YEE) , koronavirüs salgını nedeniyle insanların evde daha fazla zaman geçirmelerini teşvik etmek amacıyla “Türkiye Hatırası” ismiyle fotoğraf yarışması düzenliyor.

“Türkiye Hatırası” ismiyle Yunus Emre Enstitüsü tarafından organize edilen yarışmada yaş sınırlaması bulunmayıp, Balkanlarda yaşayan tüm sosyal medya kullanıcılarının evlerinde var olan Türkiye hatırasına ait izler taşıyan kareler arasında yapılacak.

15 Mayıs gece yarısına kadar devam edecek olan yarışma tüm sosyal medya platformlarımız üzerinden gerçekleştirilecektir. Dereceye giren fotoğrafların sahipleri sürpriz hediyelerle ve sosyal hesaplarımızdan paylaşımlar ile ödüllendirileceklerdir.

KONU KISITLAMASI BULUNMUYOR

Katılmak isteyenler için yarışmayla ilgili herhangi bir konu kısıtlaması bulunmuyor.

Katılımcılar evden çekilmesi kaydıyla evlerinde var olan Türkiye ve Türk kültürüne ait objeler ya da kültür adetleriyle çekilmiş her fotoğrafı yarışmaya dahil edebiliyor. Her katılımcı bir adet fotoğrafla katılma hakkına sahip olacak.

KATILIM, DEĞERLENDİRME VE ÖDÜLLENDİRME

Yarışma 1 Mayıs’tan, 15 Mayıs saat 23:59’a kadar devam edecek. Fotoğraf sahipleri @yeeuskup sosyal medya hesaplarını takip edip yine bu hesabı etiketledikten sonra, çektikleri kareleri #TürkiyeHatırası etiketi ile paylaşarak yarışmaya katılabilecekler. Belirtilen saatler dışında yapılan paylaşımlar yarışmaya dahil edilmeyecek. Katılımcıların paylaşımları Balkanlar’daki Yunus Emre Enstitüsü müdürleri tarafından derecelendirilmiş olacaktır. İlk 3’e giren fotoğraflar YEE’nin sosyal medya hesaplarından, 19 Mayıs’ta duyurulacak ve bu fotoğrafların sahiplerine özel hediyeler olmakla birlikte ilk 5’e giren tüm fotoğraflar online sergide gösterilecek.

Önceki Haber

Dünyada Kovid-19 salgınında iyileşenlerin sayısı 1 milyon 150 bini geçti

Sonraki Haber

Türkiye’de üç günlük sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 − 11 =