Üsküp Türk Tiyatrosu 6 ay aranın ardından “Yastık Adam” oyunu prömiyeri ile perşembe günü seyirci karşısına çıkacak.

Üsküp Türk Tiyatrosu’ndan yapılan açıklamada oyunun hazırlıklarına Şubat ayı başlarında başlandığı, olağanüstü hal ilan edilmeden hemen önce durdurulduğu ve ilk prömiyer tarihi olan 2 Nisan’ın süresiz olarak ertlendiği belirtildi.

Açıklamada, “Bu durumda altı ay süren durgunluk döneminde yönetmen ve oyuncular, online / internet üzerinden çalışma modunun izin verdiği ölçüde online çalıştılar. Etkinliklerin kapalı mekanda yapılması ve tiyatroların açılması için protokollerin kabul edilmesinden hemen sonra, on prova gerçekleştirildi ve prömiyer oyunu planlandı. Ekibin bağlılığı ve geçmiş dönemdeki düzenli internet üzerinden provalar, prömiyer oyunun bu kadar hızlı planlanmasına katkıda bulundu. MK Türk Tiyatrosu korunma önlemlerini tamamıyla uygulanmaktadır. Koltuk sayısı sınırlıdır.” ifadelerine yer verildi.

Yastık Adam oyunu Perşembe günü saat 20:00’da sahnelenecek. Martin McDonagh’ın yazdığı Yastık Adam oyununun yönetmenliğini Sibel Abdiu üstleniyor. Oyunda Hakan Daci, Din Ibrahim, Burak Rahman, Yetkin Sezair, Nesrin Tair, Selpin Kerim ve Fjolla Musliu rol alacak.

Önceki Haber

Azerbaycan, Karabağ’da Ermenistan için savaşan PKK’lı teröristlerin telsiz konuşmalarını yayınladı

Sonraki Haber

Kuzey Makedonya’da Bulunan Osmanlı Eserlerinin Koruma Sorunları