Yarının Daha Güzel Olması ve Karanlıkların Azalması İçin El Ele

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı tarafından desteklenen ve Türkiye Beyazay Derneğince yürütülen “Birlikte Daha İyiye” projesi kapsamında Makedonya’da “Türkiye –Makedonya Engelliler Dostluk Günü” toplantısı gerçekleşecek.

Toplantı dolayısıyla Üsküp’e gelen Beyazay Derneği Genel Kurulu üyeleri Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Furkan Çako tarafından kabul edildi.

Görüşemeden sonra basına açıklama yapan Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, kabulden dolayı bakana teşekkür ederek “Makedonya’daki engelli kardeşlerimizin şartlarınının iyileştirilmesi konusunda el ele vererek ve bir arada haraket edeceğiz”, şeklinde konuştu.

IMG_3963

Makedonya’daki kardeşlerimizin şartlarının iyileştirmesi konusunu Bakanın gündeme getirmesini taleb ettiklerini kaydeden Lokman, inşallah bundan sonra Makedonya ve Türkiye’deki engelli insanlar el ele vererek, birikimlerini paylaşarak yarının daha güzel olması, karanlıkların azalması için çalışacaklarını söyledi.

Beyazay Derneği sadece Türkiye’de değil özellikle Türkiye dışında da birçok önemli projeye imza atmaktadır. Derneğin programları sadece Üsküp ile bağlı değil, Makedonya’nın diğer şehirlerini de kapsayacak.

IMG_3976

Beyazay Derneği Genel Kurulu üyelerini makamında ağarlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Furkan Çako Beyazay Derneğinin destekleri ile birlikte engelli vatandaşlarımız için bir algı oluşturulması yönünde özen göstereceklerini vurguladı.

Çako, “özellikle engellilerle ilgili faaliyet gösteren belli birtakım kardeş derneklere ve ilkokullara tecrübe aktarma başğlamında değişik yardımları olacak. İnanıyorum ki bundan sonra sadece atılan bu adımlar kalmayacak. Bizler de imkanlarımız dahilinde birtakım katkılarımız olması yönünde çalışmalarımız olacak”, dedi.

Beyazay Derneği genel Kurulu üyeleri bugün ayrıca milletvekili Kenan Hasip ve MATÜSİTEB yetkilileri ile de görüşecek.

H. Gina / TIMEBALKAN

Read Previous

Avrupa’nın İslamofobi Sınavı

Read Next

Hüsrev Emin: “Mülteci Trenleri Bizim Seyahat Ettiğimiz Trenlere Benzemiyor”

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *