Yalan Haber Gerçeği Değiştiremez

Tekirdağ’da Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 67. Başkanlar Konseyi toplantısına (02-04 Agustos 2022) Kosova’dan davetli konuk gazeteci olarak katıldım.

Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından gelen bir birinden değerli meslektaşlarım, çalışmalarını, zorluklarını, zaman zaman siyaset ağırlıklı kurumlarda karşılaştıkları çifte standart sorununu tartıştılar.

Bana verilen selamlama fırsatında, Kosova’daki medyaların genelde zor durumundan, Kovid sonrası tek bir basılı gazete çıkaramayan, dünyanın nadir ülkesi olduğuna, dikkat çektim. Dünyadaki güç sıralamasında medyaların önemini dile getirerek, dünyanın gazetecilerin gücünün farkında olduğuna, bu gücün farkında tek olamayanların gazeteciler olduğuna işaret ettim. Gazeteci olarak “Güçlü gazeteci mi, yoksa güçlülerin gazetecisi mi?”olmak istediklerini kendileri karar vermeleri gerektiğini paylaştım.

Yayınlanan yalan bir haberin, gerçeği değiştiremeyeceği bilincinde, güçlü gazeteciliğin yanında saf tuttuğumu da belirttim. Ardahan’dan Tekirdağ’a, Bulgaristan, Belçika, Hollanda, Kosova, Makedonya, Akdenizin incisi KKTC-Kıbrıs, Yunanistan’a kadara üç kıtadan gazeteci meslektaşlarımızı bir araya getiren bu buluşmanın değerli mimarları TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Tekirdağ Batı Trakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Necmi Işıksal ve çok sayıda değerli gizli kahramanları, Sizlere teşekkür borç biliyorum.

Kosovalı, meslektaşınız olarak sağlık, sevgi ve huzurun peşinizi hiç bırakmaması dileklerimle, farklı medya ortamlarında buluşmak dileğiyle…

Read Previous

ABD ve NATO’dan Türkiye-Yunanistan değerlendirmesi: Farklılıkların diyalog yoluyla çözüldüğünü görmek isteriz

Read Next

Rus petrolünün Yunanistan açıklarındaki sulardan Avrupa’ya gizli şekilde nakledildiği ileri sürüldü