Vuçiç’den Sırplar’a: Kosova ordusuna katılmayın

Avrupa Birliğinden bir tasarı önerisinin geldiği söylemlerini yalanlayan Sırbistan Başkanı Aleksandar Vuçiç, Kosovalı Sırplara çağrı yaptı.

Sırbistan Başkanı Aleksandar Vuçiç, Sırbistan’a Kosova ile nihai çözüm konusuna ait Avrupa Birliğinden bir tasarı önerisinin geldiği söylemleri yalanladı.

m.kosovahaber.net sitesinin haberine göre Vuçiç, “Kosova ile anlaşmaya ait herhangi bir öneriyi içeren mektup gelmedi, bazı diğer önerileri gördüm ve karşı geldim, ciddi bir şey geldiğinde sizleri haberdar ederim” şeklinde konuştu.

ABD MÜZAKERELERE DAHİL OLURSA

Moskova’nın Priştine ve Belgrat diyaloguna dahil olması için ilgi göstermesine de değinen Vuçiç, ABD bu müzakerelere dahil olursa o zaman Rusya’nın da dahil olmasının Sırbistan çıkarından olacağını söyledi.

Vuçiç bu demecinde aynı zamanda Kosvalı Sırplara Kosova Ordusuna katılmamalarına çağrı yaparak, Sırp halıkının sadece bir ordusu o da Sırbistan ordusu olduğunu ifade etti.

Kosova’nın bir köyünden Sırpların Kosova ordusunun kurulmasına katılmaya hazır olduğunu hatırlatan Vuçiç, bir kez daha bunun olagelmemesi için çağrı yaparak, Kosova’nın ordu kurma hakkı olmadığını da sözlerine ekledi.

Dünya Bülteni

Read Previous

Kosova Büyükelçisi Kılıç: Biz büyük bir aileyiz

Read Next

Bulgaristan Başbakanı Borisov’dan Türkiye’de önemli açıklamalar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *