Vuçiç: Kurti, Ahmeti’yi yenerek Kuzey Makedonya’yı da yönetmek istiyor

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç, Kosova Başbakanı Albin Kurti’nin, Demokratik Bütünleşme Birliği (BDİ) lideri Ali Ahmeti’yi yenerek Kuzey Makedonya’yı da yönetmek istediğini söyledi.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç, Albin Kurti’nin Kuzey Makedonya’da da hüküm sürmek istediğini söyledi. New York’tan Sırp medyasına verdiği demeçte Vuçiç, Kosova Başbakanının niyetinin BDİ’yi yenilgiye uğratmak ve parlamento seçimlerinden sonra ülkedeki hükümetin bir parçası olmak olduğunu belirtti.

Vuçiç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kuzey Makedonya’yı da yönetmek istiyor. Evet ciddiyim, Mayıs seçimlerinden sonra Makedonya’yı yönetebilmek için Ali Ahmeti ve BDİ’yi mağlup etmek istiyor” dedi.

Kurti’nin partisinin Makedonya’daki seçimlere olası katılımıyla ilgili ikilem, Aralık ayı sonunda Değişim için Avrupa Bağlantısı” (LEN)  çatısı altında birleşen Arnavutların üç muhalefet partisinin listelerinde Albin Kurti’nin partisi Vetevendosje’den isimlerin yer alacağını duyurmasının ardından ortaya çıktı.

Read Previous

Bulgaristan’da çiftçiler ile hükümet anlaşmaya vardı

Read Next

Türk eskrimciler Bulgaristan’da iki madalya kazandı