Vokrri: “Kosova’nın UEFA’ya kabul olmasında Türk futbolunun ve Şenes Erzik’in çok katkıları oldu”

Kosova Futbol Federasyonu Başkanı Fadil Vokrri, “Kosova’nın UEFA’ya kabul edilmesi, yeni bir sayfanın açılması demek.” dedi.

Vokrri, “Kosova’nın UEFA üyeliğine kabul edilmesi, yeni bir sayfanın açılması demek. İşte o zaman ülke futbolu için çalışanların asıl görevi başlayacak. Önümüzdeki iki kongre de başarılı geçerse, altyapının gelişmesi için çalışmalara odaklanacağız. Buradan Kosova’nın UEFA’ya kabul edilmesinde kilit bir rol oynayan Şenes Erzik beye kalbi teşekkürlerimi sunarım ” şeklinde konuştu.

Türkiye’de futbol gelişiyor

Türkiye’de futbolun kendi oynadığı dönemle kıyaslandığında önemli gelişmeler kaydettiğini ifade eden Vokrri, “Benim oynadığım dönemde statlar ve altyapı çok zayıftı. Bugün ise yapılan yatırımlar sayesinde çok iyi bir altyapı mevcut.” diye görüş belirtti.
Vokrri, Türkiye’de görev yapan kaliteli yabancı antrenörlerin de ülke futbolunun gelişimine önemli katkılar sağladığını kaydederek, bu değerli isimler sayesinde Türkantrenörlerin de kendilerini yetiştirdiğini dile getirdi.

Türkiye’de “dört büyükler” olarak adlandırılan takımların yanı sıra şampiyonluk yaşayan Bursaspor ve eski takım arkadaşı Aykut Kocaman’ın çalıştırdığı Torku Konyaspor’un da önemli işler yaptığına işaret eden Vokrri, Spor Toto Süper Lig’deki şampiyonluk yarışına ilişkin de şunları kaydetti:

“Beşiktaş, lider olduğu için şampiyonluğa daha yakın olan taraf ancak Fenerbahçe’nin yeniden liderlik koltuğunu devralacağına inanıyorum. Bir Fenerbahçeli olarak Beşiktaş’ın şampiyon olacağını söylemek benim için çok zor. Henüz hiçbir şey bitmedi.”

Fadik Vokrri kimdir?

Kosova’nın Poduyeva şehrinde 1960 yılında doğan Fadil Vokrri, 1980 yılında Priştine Futbol Kulübünde başladığı profesyonel kariyerine Partizan ve Nimes’te devam etti.

1990 yılında Fenerbahçe’ye transfer olan Vokrri, 12 kez de Yugoslavya A Milli Futbol Takımı’nın forması giydi.
Vokrri, 2008 yılından itibaren Kosova Futbol Federasyonu Başkanı olarak görev yapıyor.

Read Previous

Kriz bölgelerindeki 75 milyon çocuk acil eğitim desteğine muhtaç

Read Next

Vizesiz Avrupa’da tarihi adım

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *