VMRO-DPMNE ve VLEN çalışma grupları toplantıyı tamamladı

Kuzey Makedonya’da son seçimlerin galibi VMRO DPMNE partisinin, Arnavut muhalefet koalisyonu VLEN ile gerçekleştirdiği çalışma grubu toplantısı sona erdi.

VMRO-DPMNE ve Vredi Koalisyonu çalışma gruplarının yeni hükümet için koalisyon kurulmasına ilişkin müzakerelere yönelik bu öğleden sonra VMRO-DPMNE genel merkezinde düzenlenen toplantısı sona erdi.

Gayri resmi olarak toplantı katılımcılar tarafından olumlu değerlendirildi ve ortaya çıkan sonuçlara ilişkin ortak bir açıklama yayınlandı.

Toplantının başlamasından önce Arben Taravari’nin Arnavutları İttifakı kanadından Azir Aliu medyaya kısa bir açıklama yaparak bugün grupların metodolojisi ve çalışma dinamiklerinin ele alınacağını söyledi.

Gazetecinin sorularını yanıtlayan Aliu, büyük olasılıkla çalışma gruplarının bir sonraki toplantısından itibaren kadro çözümleri de dahil olmak üzere daha spesifik tartışmaların başlayacağını belirtti.

Vredi koalisyonunun milletvekili sayısının artacağı yönündeki bilginin doğru olup olmadığı konusunda ise Aliu, bunun şu an için spekülasyon olduğunu ifade etti.

Aliu, çalışma grubunun VMRO-DPMNE genel merkezindeki toplantısına bu koalisyondaki çalışma grubunun diğer üyeleriyle birlikte geldi.

VMRO-DPMNE’nin verdiği bilgiye göre, çalışma grubunun kendi taraflarındaki üyeleri partinin genel başkan yardımcıları Vlado Misajlovski, Aleksandar Nikolovski, Timço Mucunski ve Gordana Dimitrovska Koçovska’dan oluşuyor.

Read Previous

Arda Güler, 71 dakikada bir gol atarak İspanyol gazetecileri kendine “hayran” bıraktı

Read Next

KDTP ve AK Parti arasında anlaşma imzalandı