Kuzey Makedonya’da ana muhalefet partisi VMRO DPMNE, ülkede 17 Ekim’de düzenlenen yerel seçimler sonrasında Üsküp Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde yeni çoğunluğun oluşturulduğunu açıkladı.

VMRO DPMNE tarafından yapılan açıklamada, Üsküp Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ndeki toplam 45 meclis üyesinden 24’ü ile çoğunluğu oluşturdukları belirtildi.

Açıklamada, “Makedonya Parlamentosu’ndaki mevcut muhalefetin, son 2021 Yerel Seçimlerinde Üsküp Şehri’nde kazanılan meclis üyeleri aracılığıyla, Üsküp Büyükşehir Belediyesi Meclisi2nde toplam 45 meclis üyesinden 24 meclis üyesinin salt çoğunluğunu sağladığını bildirmek isteriz. Yeni şehir çoğunluğu, halkın kamu yararına olan ve yalnızca yerel halkın ve yerel nüfusun yararına olan belirli program projelerinde somut işbirliği ilkesine göre işlev görecek.” denildi.

Açıklamanın devamında, “Bununla, SDSM ve BDİ’nin mevcut hükümet koalisyonunun Üsküp kentinde muhalefet olacağını duyuruyoruz. Şehrin yönetiminde, Üsküp Şehri ve belediyelerinin tüm sakinlerinin yararına çok daha iyi günler var.” ifadelerine yer verildi.

Önceki Haber

Bosna Hersek, Savunma Bakanı Podzic’in gitmesine izin vermedi

Sonraki Haber

Kimlik kartları cumartesi ve pazar günü de alınabilecek