Kuzey Makedonya’da ana muhalefet partisi VMRO DPMNE, dün Başbakan tarafından tanıtılan aşılama kampanyasını “pahalı ve geç kalınmış” olarak değerlendirdi.

VMRO DPMNE iletişim merkezi tarafından yapılan açıklamada, dün Başbakan Zoran Zaev ve Sağlık Bakanı Venko Filipçe tarafından tanıtımı yapılan “Aşılan” kampanyası eleştirildi.

Aşılama kampanyası için 9 ay geç kalındığı kaydedilen açıklamada, “Faşist önlemler dışında, Zaev ve Filipce para toplamakta uzmanlar. Şimdi, 300 bin avroya mal olan korona aşısı konusunda halkı bilinçlendirme kampanyasıyla bir sonraki yolsuzluk-suç planını uyguluyorlar. Spesifik olarak, bunu “nüfusun KOVID 19’dan başarılı bir şekilde aşılanması ve korunması için bir kamu yararı kampanyasının tasarlanması ve uygulanması için hizmetler için kamu ihalesi” olarak adlandırıyorlar.” ifadelerine yer verildi.

Söz konusu kampanyanın, yerel seçimler için siyasi kampanyalarında bir ilerleme olduğu ifade edilen açıklamada, “Ya da devletin bu yurttaşları aşıya teşvik kampanyasıyla, aslında yerel seçimler için yürüttükleri siyasi kampanya için para akıtılıyor.Uluslararası faktörün bu seçim yolsuzluk girişimini bilmesi gerekiyor.” denildi.

Önceki Haber

Ohri Gölü’nde kayaya çarpan genç Sırp futbolcu hayatını kaybetti

Sonraki Haber

Yunanistan’da Kovid-19 aşısı olmayanlara yönelik tedbirler artırıldı