VMRO DPMNE lideri Mickoski, seçim çalışmalarını Üsküp belediyelerinde sürdürdü

Kuzey Makedonya’da cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri yaklaşırken, siyasi parti ve adaylar seçim çalışmalarını sürdürüyor. 

Ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, başkent Üsküp’ün ilçe belediyelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Mickoski, Gazi Baba Belediyesi’nde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, “Halk kararlı olmasına ve hükümetin yenilgiyle karşı karşıya olduğu açık olmasına rağmen, kiminle uğraştığımızı bildiğimiz konusunda uyarmak istiyorum. Ve bugünlerde hızla halkın iradesini oynayarak yenilgiyi hafifletecek senaryolar hazırlıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Muhtemelen parti içinde deneyimli bazı akıl hocaları tarafından eğitilen Kovaçevski’nin tehlikeli bir oyun oynadığını da sözlerine ekleyen Mickoski, “Söz konusu olan Makedonya olmasaydı ve hazırladıkları bu komplo devletin temellerine çarpmazsa bu konuda uyarmazdım.” dedi.

BDİ’ye, BDİ’nin hayal edebileceğinden çok daha fazla departman, bakanlık ve kuruluş sunulduğunu söyleyen Mickoski, “Bunu tek bir amaç için yapıyor, ikinci tur başkanlık seçimi için destek almak için Stevo Pendarovski ile birlikte yalvarıyor, diz çöküyor, süpürüyor. Ama ne kadar iftira atarsa ​​atsın, ne kadar destek ararsa arasın, buradaki insanların ve son 18 gündür Makedonya’nın her yerinde gördüğüm insanların “Senin Makedonyan” koalisyonu VMRO-DPMNE ve etrafında birleştiğini unutuyor. geleceğin başkanı Gordana Siljanovska Davkova, o zaman eminim ki herhangi bir aşağılama, hiçbir aşağılama yeterli olmayacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

Taravari: VLEN Arnavutlara uzun zamandır beklenen değişikliği getirecek

Read Next

Pendarovski: İyi komşuluk ilişkileri AB’ye girmenin şartı