VMRO DPMNE: Dimitar Kovaçevski, Ali Ahmeti’nin hizmetkarıdır

Kuzey Makedonya’da ana muhalefet partisi VMRO DPMNE, Başbakan Dimitar Kovaçevski’yi Demokratik Bütünleşme Birliği (BDİ) lideri Ali Ahmeti’nin hizmetkarı olmakla suçladı.

VMRO DPMNE’den yapılan açıklamada, ekonomi batarken ve vatandaşlar daha da fakirleşirken, Kovaçevski ve Ahmeti hükümetinin sadece ticari çıkarlarını düşündükleri belirtildi.

Dimitar Kovaçevski’nin Ali Ahmeti’nin en iyi hizmetkarı olduğu ve bunun, BDİ yetkililerinin suç ve yolsuzluğa karşı korunmasında açıkça görüldüğü kaydedilen açıklamada, “Hiçbir BDİ yetkilisi için tek bir dava yok çünkü Kovaçevski kariyerini kurtarmak için onları kutup ayıları gibi koruyor. Kovaçevski ve Ahmeti’nin koltuklarını kurtarmak için yıkıcı eylemleriyle bir düğmeye basmış gibi görünen Levica’dan gelen deliler de onlara yardım ediyor gibi görünüyor.” denildi.

Seçim talep eden koalisyon milletvekillerini de dinlemeleri gerektiği belirtilen açıklamada, iktidar koalisyonunun milletvekillerinin bu tür açıklamalarını yalanlamadıklarına dikkat çekildi.

Read Previous

Fransa Adalet Bakanı’ndan Müslümanlara yönelik “ayrımcı” ifadeleri nedeniyle Fransız yazara tepki

Read Next

Brezovitsa Kayak Merkezi’nde KFOR askeri hayatını kaybetti